Škoda chystá novinku, která má nahradit starší model Octavia Tour

Mladá Boleslav – S novinkou na automobilový trh hodlá přijít mladoboleslavská automobilka Škoda Auto. Ta chystá, s odvoláním na předsedu představenstva Škody Auto Reinharda Junga, nové auto, které bude větší než Fabia a levnější než Octavia. Nové auto by mělo nahradit starší model Octavia Tour, který se nyní prodává souběžně s novým. Informuje o tom dnešní Mladá fronta Dnes.

„Pracujeme na jeho následníkovi,“ potvrdil Jung. Starší Octavia je nejúspěšnějším vozem v historii firmy, vyrábí se už 14 let. Nové auto bude trochu menší než současná Octavia. Bude mít slabší motory a jinou výbavu, upřesnil Jung. „Chceme mu dát atraktivní cenu, stejně jako má Octavia Tour. Design bude úplně nový,“ uvedl Jung. Údajně se nabízí jméno Škoda Popular.

Nové auto mladoboleslavské automobilky se bude vyrábět ve Vrchlabí

Automobilka tají i to, kdy s novým vozem vyjede. „Až bude následník hotový, skončíme s tourem,“ potvrdil Jung. Podle všeho by to mělo být už příští rok. „Vzhledem k situaci na trhu bude muset ke konci roku 2010 výroba skončit,“ řekl prý v týdeníku škodovácký odborář, člen představenstva zodpovědný za prodej Reinhard Fleger.

Následníka modelu Tour bude automobilka vyrábět v závodě ve Vrchlabí. Jung uvedl, že tamější závod Škoda rozhodně udrží. Tour končí i proto, že v posledních měsících prodeje hluboko klesly. Vůz se prodával hlavně na Východě, kde ale poptávka po autech klesla v Evropě nejvíce.

Vydáno pod