Češi si na rozvoz jídla teprve zvykají. Vede pizza, burgery a sushi

Praha – Služby nabízející rozvoz jídla domů či do kanceláře se u českých spotřebitelů ve srovnání se západní Evropou teprve zabydlují. Nyní na tuzemský trh vstupuje mezinárodní značka Foodpanda, která působí ve 28 zemích světa, mj. i v Maďarsku či Polsku. Má ambice stát se jedničkou na trhu. Konkurovat bude již zavedeným projektům DameJidlo.cz, Jidloted.cz nebo Rozvozjidla.cz. A na co mají čeští zákazníci největší chuť, když si objednají dovoz? Podle statistik webu DameJidlo.cz vede pizza, burgery, sushi a těstoviny.

Foodpanda nabídne svým zákazníkům stejně jako konkurence možnost on-line objednávky přes webové stránky nebo mobilní aplikaci, jednoduché platby a široký výběr restaurací.

„Služba Foodpanda bude zpočátku dostupná v Praze, kde již od začátku nabídne jídlo od více než 30 partnerů, například Sushitime nebo Pizza West,“ uvedl ředitel Foodpanda pro Českou republiku Peter Varga. „Pro restaurace je Foodpanda efektivní a nový prodejní kanál, který může přinést další zisk,“ je přesvědčen Varga.

„Rozvážkové firmy přibývají. Jenom prostým průzkumem na internetu zjistíte, že v Praze se rozvozem jídla zabývá přes 300 firem, v celé republice to může být určitě 1 000 firem. Každá restaurace má dnes zájem rozšířit své působení a zavážkové služby jsou určitě jedním ze způsobů,“ říká konzultant Incoma GfK Karel Mayer.

„Čekáme, že na trhu je prostor ještě pro čtyř až pětinásobný nárůst. Těch zákazníků bude rozhodně přibývat,“ míní Tomáš Čupr, zakladatel portálu Damejidlo.cz.

Například portál DameJidlo.cz nabízí pokrmy více než 500 restaurací. Nedávno spustil také vlastní kurýrní službu. „Je pro nás důležitá, poněvadž můžeme začít spolupracovat i s restauracemi, které nikdy vlastní rozvozy neměly. Vlastní kurýři jsou optimálnější volbou než messengeři či taxikáři, protože naši kurýři mají jedinou povinnost – rozvážet jídlo,“ poznamenal zakladatel služby Tomáš Čupr.

Portál nabízí své služby v 70 městech v ČR a měsíčně registruje 60 000 objednávek. Zároveň oznámil expanzi na slovenský trh. „Na Slovensku DameJidlo.cz již od počátku spustí vlastní kurýrní službu v Bratislavě, cílem je do konce roku realizovat 10 000 objednávek měsíčně,“ doufá Čupr.

Výběr redakce

Aktuálně z rubriky Ekonomika

Ceny ropy prudce rostou poté, co Trump řekl, že nechce prodloužit příměří

Ceny ropy v úterý po počátečním poklesu začaly znovu prudce stoupat. Za ranními ztrátami stálo očekávání, že mírová jednání mezi Spojenými státy a Íránem se uskuteční tento týden a umožní vyšší dodávky ropy z důležité oblasti na Blízkém východě. To se ale změnilo, když prezident USA Donald Trump odpoledne řekl, že nechce prodloužit příměří s Íránem, které má brzy vypršet, a že americká armáda je „připravena zasáhnout“, pokud jednání nebudou úspěšná.
08:15Aktualizovánopřed 2 hhodinami

Většina firem chce koordinaci energetické politiky v EU, uvádí česko-německá komora

Téměř šedesát procent firem chce větší koordinaci energetické politiky v EU, řekl novinářům Christian Rühmkorf z Česko-německé obchodní a průmyslové komory (ČNOPK). Právě ceny energií považuje každá druhá firma za hlavní riziko svého podnikání v následujících dvanácti měsících, v horizontu pěti let pak za největší úskalí považují zabezpečení dodávek energie a surovin. Vyplývá to z průzkumu komory, kterého se na začátku března a dubna zúčastnilo 125 firem.
před 4 hhodinami

Senátní výbory odmítly vládní regulaci cen pohonných hmot

Senát by měl podle svého hospodářského i ústavně-právního výboru zamítnout zákon o vládní regulaci cen pohonných hmot, kterým chce koalice ANO, SPD a Motoristů nahradit cenové výměry ministerstva financí. Opozice návrhu vytýká nadbytečnost, obecnost a také to, že by regulace mohla platit až rok. Ve hře zůstávají i možné úpravy zákona, které opoziční zákonodárci chtějí předložit při jeho středečním schvalování v Senátu. Ministryně financí Alena Schillerová (ANO) avizovala, že odmítne-li ve středu horní komora tento zákon, bude se jím sněmovna znovu zabývat v pátek.
14:51Aktualizovánopřed 7 hhodinami

Vláda zvýšila cenové stropy pohonných hmot pro středu

Nejvyšší povolené ceny pohonných hmot, které denně stanovuje stát, ve středu o desítky haléřů za litr vzrostou. Maximální cena nafty se oproti úterý zvýší o 48 haléřů na 41,34 koruny za litr, benzin bude možné prodávat za 41,07 koruny za litr, tedy o 43 haléřů dráž než v úterý. Vyplývá to z cenového věstníku, který odpoledne zveřejnilo ministerstvo financí.
před 7 hhodinami

VideoLeteckého paliva je dost do podzimu, prohlásil Havlíček

Vláda se snaží navýšit zásoby pohonných hmot. Po jednání Bezpečnostní rady státu to řekl v pořadu Události, komentáře moderovaném Lukášem Dolanským ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (ANO). Dostatek je podle něj i leteckého paliva, a to do podzimu. „Pokud se na to díváme skrze Letiště Praha a skrze správu hmotných rezerv, tak v tuto chvíli můžeme říci to, že je sezona pokryta,“ uvedl. Podle exministra průmyslu a obchodu Lukáše Vlčka (STAN) je Česko na tyto krizové stavy dobře připraveno. „Máme velmi robustní zásoby v hmotných rezervách. Přece jenom ty poslední čtyři roky se udělal velký kus práce, aby, pokud taková situace nastane, Česká republika byla připravenější, než tomu bylo v minulosti,“ řekl Vlček.
před 13 hhodinami

Tim Cook opustí post generálního ředitele společnosti Apple

Tim Cook po patnácti letech opustí post generálního ředitele americké technologické společnosti Apple. Od 1. září ho vystřídá John Ternus, který byl dosud odpovědný za hardware. V tiskovém prohlášení to v pondělí oznámila společnost Apple s tím, že Cook se stane předsedou představenstva. Cook vedl Apple od roku 2011, kdy funkci převzal od zesnulého spoluzakladatele společnosti Stevea Jobse.
před 22 hhodinami

Rozpočtové určení daní budeme řešit, až se kraje dohodnou, řekl Babiš

Domlouvat se na změně rozpočtového určení daní lze, až se všechny regiony domluví na její podobě, uvedl po jednání vlády premiér Andrej Babiš (ANO). Vláda tak zamítla návrh Pardubického kraje. Ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (ANO) po zasedání oznámil, že stát a ČEZ v pátek uzavřou memorandum k rozvoji malých modulárních reaktorů. Ministři také mimo jiné schválili cestu šéfa diplomacie Petra Macinky (Motoristé) do Saúdské Arábie, kde má od středy usilovat o spolupráci.
včeraAktualizovánovčera v 18:23

Paliva v úterý opět zlevní, strop pro naftu klesne o více než dvě koruny

Pohonné hmoty v úterý opět zlevní. Nejvyšší povolená cena nafty se oproti pondělku sníží o 2,27 koruny na 40,86 koruny za litr, benzin bude možné prodávat za 40,64 koruny, tedy o 69 haléřů levněji než v pondělí. Ceny na úterý vycházejí ještě z pátečního poklesu na burze, jejich pondělní růst by se měl projevit v cenách na středu. Úřad stanovuje ceny od předminulého týdne, měl by v tom pokračovat přinejmenším do konce dubna.
včeraAktualizovánovčera v 16:32
Načítání...