Češi loni prosázeli rekordní částky

Praha - Češi i přes finanční krizi, nebo možná právě kvůli ní, prosázeli v loňském roce rekordní sumu peněz - celkem 128,5 miliardy korun. To představuje meziroční zvýšení o 18,6 procenta. Prvenství mezi sázkovými hrami a loteriemi již tradičně drží výherní hrací přístroje. Nateklo do nich 63 miliard korun, což je o 11 procent více než v roce 2007.

K největšímu meziročnímu růstu ale přispěly elektromechanické rulety a videoloterijní hrací přístroje. Těch je v České republice 32 tisíc. Tyto takzvané technické hry na sázkách získaly o téměř 14 miliard korun více než předloni. Lidé na nich loni prosázeli bezmála 36 miliard korun, což představuje meziroční růst o 62 procent.

Do státního rozpočtu a rozpočtů obcí bylo formou správních poplatků, poplatků na státní dozor a místních poplatků odvedeno provozovateli hazardních her celkem 4,22 miliardy korun. V roce 2007 tato částka činila 3,86 miliardy korun. Na veřejně prospěšné účely pak přišlo 3,46 miliardy korun.

Výběr redakce

Aktuálně z rubriky Ekonomika

ČSÚ: Maloobchodní tržby v Česku v říjnu meziročně stouply o 2,8 procenta

Maloobchodní tržby v Česku v říjnu opět meziročně vzrostly, bez započtení prodejů a oprav motorových vozidel se zvýšily o 2,8 procenta. V září to bylo po revizi rovněž o 2,8 procenta. Meziměsíčně tržby v říjnu stouply o 0,4 procenta. Data na svém webu zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ).
před 1 hhodinou

Netflix se dohodl na převzetí části Warner Bros. Discovery za 72 miliard dolarů

Americký provozovatel streamovací platformy Netflix se domluvil na převzetí části mediální skupiny Warner Bros. Discovery za 72 miliard dolarů (asi 1,5 bilionu korun). Společnost to oznámila v tiskové zprávě. Netflix podle dohody získá filmová studia Warner Bros. a také streamingovou divizi, včetně konkurenční platformy HBO Max.
13:51Aktualizovánopřed 4 hhodinami

Němečtí poslanci schválili důchodový balík

Německý Spolkový sněm navzdory odporu části koaličních poslanců schválil vládní důchodový balík. Spor o něj v posledních týdnech vyvolal krizi ve vládě kancléře Friedricha Merze (CDU). Postavila se proti němu totiž část mladých poslanců vládní konzervativní unie CDU/CSU, podle kterých představují některá opatření balíku příliš velkou zátěž pro státní rozpočet a mladou generaci. Návrh nakonec prošel pohodlnou většinou hlasů, hlasovalo proti němu jen sedm vládních poslanců.
13:34Aktualizovánopřed 5 hhodinami

ČSÚ: Maloobchodní tržby v Česku v říjnu meziročně stouply o 2,8 procenta

Maloobchodní tržby v Česku v říjnu opět meziročně vzrostly, bez započtení prodejů a oprav motorových vozidel se zvýšily o 2,8 procenta. V září to bylo po revizi rovněž o 2,8 procenta. Meziměsíčně tržby v říjnu stouply o 0,4 procenta. Data na svém webu zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ).
před 8 hhodinami
Načítání...