Večer a v noci bude zejména v Čechách hrozit náledí

Meteorologové varují před náledím, které bude hrozit v úterý večer a v noci na středu zejména v severozápadní polovině republiky. Výstraha s vysokým stupněm nebezpečí platí pro všechny kraje v Čechách včetně Prahy a také v části kraje Vysočina, Olomouckého a Moravskoslezského kraje, a to od úterních 20:00 do středečních 10:00.

Náledí a zmrazky se objeví kvůli studenému vzduchu, který bude do Česka proudit od severozápadu. „Největší pravděpodobnost tvorby náledí je v severozápadní polovině našeho území, naopak nejnižší na jižní Moravě,“ uvedl ČHMÚ. Ve vyšších polohách také může do půlnoci napadnout kolem pěti centimetrů nového sněhu, v nižších polohách bude sníh odtávat.

Výstraha s vysokým stupněm nebezpečí platí pro Prahu i všechny české kraje, Havlíčkobrodsko, Pelhřimovsko, Jihlavsko a Žďársko na Vysočině, Jesenicko a Šumpersko v Olomouckém kraji a Bruntálsko v Moravskoslezském kraji.

Meteorologové vydali výstrahu před ledovkou (zdroj: ČT24)

Ve zbytku Olomouckého a Moravskoslezského kraje a Vysočiny, ve Zlínském kraji a na Blanensku a Vyškovsku na jižní Moravě platí nízký stupeň nebezpečí náledí od středečních 03:00.

Ve středu přes den mají teploty podle předpovědi vystoupat nad nulu, na dva až šest stupňů Celsia, na jihovýchodě až na osm stupňů. Nad nulou by se měly teploty udržet také na horách ve výšce 1000 metrů nad mořem.