V listopadu budou padat listy, ale ne teplotní rekordy. Pod nulu se rtuť teploměru vydá až koncem měsíce

Listopad bude teplotně průměrný, začne ale chladněji. Vyplývá to z dlouhodobé předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu.

Dlouhodobá průměrná teplota v ČR v období mezi 30. říjnem a 26. listopadem jsou čtyři stupně Celsia. Celkově by tak podle meteorologů následující čtyři týdny měly být teplotně průměrné.

V příštím týdnu se budou minimální noční teploty vzduchu pohybovat nejdříve jen kolem dvou stupňů Celsia, postupně kolem pěti stupňů. V závěru ale opět poklesnou. Maximální denní teploty budou zpočátku od pěti do devíti stupňů Celsia, později se mírně oteplí zhruba na dvanáct stupňů.

V závěru listopadu už průměrná minimální teplota klesne pod nulu. „Průměrná týdenní minimální teplota vzduchu v rámci Česka bude pravděpodobně v posledním týdnu období již kolem -1 °C a průměrná týdenní maximální teplota kolem 5 °C, a tedy nejchladnější z celého období,“ upřesnili meteorologové.

Srážkové úhrny by v prvních dvou týdnech měly být deset až 15 milimetrů. V druhé polovině listopadu budou většinou pod deseti milimetry, tedy průměrné až slabě podprůměrné.

Týdenní předpověď počasí (zdroj: ČT24)