Spadlý strom postaví před soud tři lidi z magistrátu

Zlín - Policie ukončila vyšetřování lednového pádu stromu v centru Zlína návrhem na podání obžaloby z obecného ohrožení na tři zaměstnance magistrátu. Strom vysoký asi 20 metrů se zřítil nedaleko zastávky MHD na několik lidí, dva dvanáctiletí chlapci utrpěli smrtelná zranění. Muži ve věku 38, 44 a 58 let údajně vzhledem ke svému vzdělání, znalostem a funkci mohli tragédii zabránit. Hrozí jim tři až 10 let vězení.

Kriminalisté obvinili tři muže v květnu. „Z odborných posudků a důkladného vyšetřování vyplynulo, že tito zaměstnanci Magistrátu města Zlína nepřijali včasná a dostatečná opatření, kterými mohli tragickému pádu stromu zabránit. Dva z nich si proti obvinění podali stížnosti, státní zástupce je ale zamítl jako nedůvodné,“ poznamenala Bartíková.

Dodala, že policisté v průběhu léta obviněné znovu vyslechli. Jejich obhájci poté podali několik návrhů na doplnění vyšetřování, respektive na výslechy dalších lidí. „Na základě všech shromážděných materiálů vyšetřovatel svou práci ukončil návrhem na podání obžaloby všech třech mužů pro trestný čin obecné ohrožení. Případem se zabýval velmi pečlivě, spis má bezmála šest set stran,“ přiblížila mluvčí zlínské policie.