Soud poslal do vazby muže obviněného z únosu dětí z Litoměřicka

Události: Muž obviněný z únosu dvou dětí je ve vazbě (zdroj: ČT24)

Muž obviněný z únosu dvou dětí z Litoměřicka jde do vazby. Podle státního zástupce Pavla Kalába ho tam poslal Ústecký okresní soud. Policisté muže stíhají za vydírání a zbavení osobní svobody šestnáctiletého chlapce a o tři roky mladší dívky. Muž měl podle dosavadních informací držet děti v garáži v ústecké čtvrti Střekov.

„Obviněného vzal do vazby z důvodu vazby útěkové a z důvodu vazby předstižné. Existují obavy, že pokud bude ponechán na svobodě, mohl by utéct nebo se skrývat, protože mu hrozí vysoký trest odnětí svobody. A z důvodu vazby předstižné proto, neboť hrozí důvodná obava, že by mohl pokračovat v trestné činnosti, pro kterou je stíhán,“ vysvětlil Kaláb.

Rozhodnutí o vazbě je pravomocné, obviněný muž nepodal proti rozhodnutí stížnost. U soudu podle Kalába vypovídal. Muži hrozí až osm let vězení. Podle Kalába je stíhán i za ohrožování výchovy dítěte a šíření pornografie. „Všechno souvisí s touto trestní věcí,“ doplnil Kaláb.

Garáže v ústeckém Střekově. V jedné z nich únosce děti držel
Zdroj: ČTK

Muž měl držet děti od jejich zmizení 28. srpna až do středy. Policie už dříve řekla, že klíčovou roli v nalezení dětí sehráli jejich blízcí. „Jsem ráda, že jsme měli nějaké síly hledat na vlastní pěst a že se to vyplatilo. Když jsme úkryt s manželem našli a byla jistota, že jsou tam, byl to neuvěřitelný pocit. Z vyprávění Danečka mrazí. Je neuvěřitelné, jak silní byli,“ řekla už dříve chlapcova matka. Policie bližší informace k případu zatím říkat nebude, na začátek příštího týdne avizuje mimořádný brífink.

Děti zřejmě byly drženy ve speciálně upravené garáži v ústecké čtvrti Střekov. Podle médií patří muži, který byl před lety odsouzen za pokus o únos a braní rukojmí malých dětí. Okresní soud v České Lípě ho tehdy potrestal sedmi lety vězení.