Rekordní jackpot ve Sportce opět nepadl

Praha - Rekordní výhru ve výši 135,5 milionu korun v číselné loterii Sportka dnes žádný ze sázkařů nezískal. Při příštím slosování, tedy ve středu, se bude podle prognózy Sazky hrát včetně zimní prémie o 144,6 milionu korun.

Dosud nejvyšší výhrou v tuzemsku tak zůstalo 112,9 milionu korun vyplacených v roce 2003, více než 100 milionů korun si zatím připsali jen tři sázkaři. Koncem října získal výherce v prvním pořadí druhého tahu 78,15 milionu korun. 

Výherce rekordní sumy by musel správně určit šest čísel ze 49 a poslední dvojčíslí na jeho sázence by se muselo shodovat s posledními čísly losování Šance. Nejvyšší letošní výhrou zatím bylo srpnových 82,3 milionu korun. 

Možnost výjimečných výher zvyšuje účast sázejících o desítky procent a řady pravidelných sázkařů rozšiřují i lidé, kteří jinak hazardu neholdují. Pokud se hraje o 120 milionů korun, tak podle dlouhodobých statistik objem sázek roste na zhruba dvojnásobek. 

Pro získání celé možné výhry, která je navýšená o mimořádnou zimní prémii 50 milionů korun, je nutné vsadit tiket vyplněný ve všech deseti sloupcích včetně doplňkové hry Šance. Celkový vklad tak představuje 170 korun. Pro účast v losování stačí vyplnit i jeden sloupec sázenky, který vyjde na 16 korun. Sázkař ale nemůže získat zmíněnou prémii.