Prazdroj stahuje soudky s pivem, mohou prasknout kvůli kvasinkám

Plzeňský Prazdroj svolává z trhu pětilitrové soudky Pilsner Urquell s datem spotřeby do 6. března 2019. Pivo je zdravotně nezávadné, ale kvůli technické závadě při plnění mohou soudky prasknout. Zboží se dostalo do prodeje 26. září a v obchodech se již nevyskytuje. Oznámil to obchodní ředitel společnosti Tomáš Mráz.

„Celkem bylo vyrobeno 4500 soudků. Podle našich zkušeností již bylo 80 až 90 procent z nich spotřebováno. Přesto jsme se rozhodli spotřebitele veřejně informovat, abychom minimalizovali případné nepříjemnosti spojené s vytečením piva,“ uvedl Mráz.

Do soudků se při plnění dostaly ze vzduchu kvasinky, které se běžně používají v potravinářské výrobě. Jejich činností v obalu dochází k nadměrnému uvolňování oxidu uhličitého, což může vést k vyboulení soudku nebo jeho prasknutí, popřípadě uvolnění plastových částí.

Společnost spotřebitelům doporučuje kontaktovat infolinku Plzeňského Prazdroje na čísle 222 710 159 nebo e-mailem info@prazdroj.cz, kde se dozví, jak mají dále postupovat.