Plzeňská práva nesmí přijímat studenty do bakalářského programu

Plzeň – Ministerstvo školství prý rozhodlo, že nesmí plzeňská práva přijímat studenty do prvního ročníku bakalářského studia. Napsal to server iDnes.cz. O bakalářské studium na fakultě se ucházelo 161 lidí, škola ovšem dnes obdržela vyrozumění, že do tohoto programu už nesmí nikoho vzít. Právnická fakulta také stále neví, zda bude moci přijímat studenty do stěžejního magisterského programu.

Ministerstvo fakultě oznámilo, že sice prodlužuje akreditaci bakalářského programu, ale zároveň do něj zakazuje přijímat nové studenty. Podle děkana fakulty Jana Paulyho to znamená pro fakultu „klinickou smrt“. S rektorkou univerzity Ilonou Mauritzovou nyní podle serveru jedná o podání opravného prostředku, takzvaného rozkladu.   

„Dohodli se, že pan děkan Pauly co nejdřív připraví stanovisko, ve kterém vysvětlí, proč by se rozklad měl podávat. Vedení univerzity poté rozhodne, zda se rozklad podá, či nikoliv,“ uvedla mluvčí školy Kamila Kvapilová. Kolegium rektorky už ale dříve oznámilo, že s přijímáním nových studentů nesouhlasí, napsal iDnes.cz.   

Bývalý ministr školství Josef Dobeš plzeňským právům v březnu prodloužil do roku 2016 magisterskou akreditaci. Zatím ale není jisté, zda nebude rovněž magisterský program pro nové studenty uzavřen. „Rozhodnutí o omezení akreditace magisterského studijního programu, tedy zákaz nebo povolení přijímat ke studiu, je ponecháno na rozhodnutí nového ministra,“ uvedl tiskový odbor ministerstva. Dnes byl do funkce jmenován nestraník Petr Fiala.

Plzeňská práva nesmí přijímat bakaláře (zdroj: ČT24)
Vydáno pod