Na severu Moravy nabouralo devět aut na zledovatělé vozovce

Nový Jičín – Devět aut dnes dopoledne nabouralo v několika nehodách mezi Novým Jičínem a Starým Jičínem. Většina havárií se stala na čtyřproudé silnici I/48, k nejvážnější kolizi však došlo na souběžné staré komunikaci.

Tři auta se srazila u bývalých lázní nedaleko Nového Jičína. Ve vozidlech se těžce zranili tři lidé. Podle mluvčí novojičínské policie Miroslavy Michálkové Šálkové všichni tři cestovali nepřipoutáni.

Další dvě osobní auta a kamion kolidovala na čtyřproudé silnici I/48, kterou jejich nehoda blokovala až do odpoledne. „Paní dostala smyk a vletěla přes oba pruhy a vrazila do mě, mně tady pod návěs, bylo hladko,“ přiblížil okolnosti nehody řidič kamionu.

O několik kilometrů dále na nájezdu u Starého Jičína se srazila další čtyři vozidla. Krátce poté kvůli vysoké rychlosti na kluzké silnici havarovala mezi Starým a Novým Jičínem ještě další dvě auta.

„V novojičínské nemocnici byli ošetřeni lidé ze dvou dopravních nehod. Tři lidé byli propuštěni domů, dva zůstali na traumatologii s pohmožděninami hrudníku a břicha a také s otřesem mozku. Z drudé dopravní nehody byla ošetřena ambulantně jedna pacientka a nakonec ji lékaři také propustili domů,“ specifikovala počet zraněných z dnešních devíti nehod mluvčí novojičínské nemocnice Simona Součková.

Vydáno pod