Jízdenka SONE+ PKP zlevní cestování v polském pohraničí

Praha – České dráhy chtějí od 14. prosince prodávat víkendovou jízdenku SONE+ PKP za 500 korun. Ta má fungovat jako síťová jízdenka v regionálních vlacích v polském pohraničí. Oblast, v níž bude možné na novou jízdenku cestovat, je ohraničena městy Zgorzelec, Wroclaw, Opole, Katowice a Oswiecim. Síťová víkendová jízdenka bude ovšem platit pouze v osobních vlacích a dvou párech rychlíků jezdících mezi Prahou a Wroclawí. Rychlíky a vlaky IC/EC provozuje v Polsku společnost PKP Intercity a ta jízdenky nebude uznávat.

SONE+ PKP za 550 korun bude platit v Česku ve všech vlacích ČD. Má existovat také varianta, na niž bude možné jezdit pouze v českých osobních a spěšných vlacích, která vyjde na 250 korun. Na všechny varianty SONE+ mohou v sobotu a neděli cestovat dva dospělí lidé a až tři děti mladší patnácti let.

„Jízdné do polského příhraničí bude s jízdenkou SONE+ PKP výrazně levnější než dosud, kdy cestující platili jízdné podle mezinárodního tarifu. Do prvních stanic za česko-polskými hranicemi a do Glucholaz bude i nadále možné cestovat osobními a spěšnými vlaky na vnitrostátní variantu SONE+,“ uvedl ředitel Odboru koncepce a obchodu osobní dopravy ČD Jiří Nálevka.

Jízdenku SONE+ PKP bude možné koupit v pokladně na nádraží nebo u průvodčího ve vlaku. Prodávat se budou pouze v sobotu a neděli, kdy je budou cestující chtít použít, České dráhy totiž nechtějí jízdenky SONE+ PKP šířit v předprodeji.

Podle stejných pravidel funguje již dva roky jízdenka SONE+ DB. Platí v Německu v zastávkových regionálních vlacích DB a řady soukromých společností a také v rychlých vlacích společnosti Arriva, které zajíždějí do Prahy. Se SONE+ DB je možné dojet například do Drážďan, Chemnitz, Bayreuthu, Řezna nebo Pasova. Dosud stála 490 korun, od 14. prosince bude stejně drahá jako nová jízdenka SONE+ PKP.

Vydáno pod