Ďuričko zůstává ve vazbě, soud jeho stížnost zamítl

Praha - Pražský hoteliér Bohumír Ďuričko, který je obviněn z vraždy Václava Kočky mladšího, zůstane ve vazbě. V úterý o tom rozhodl pražský městský soud, který nevyhověl podnikatelově stížnosti proti umístění do vazby. Městský soud sice změnil rozhodnutí Obvodního soudu pro Prahu 1, když konstatoval, že nehrozí, že by Ďuričko mohl ovlivňovat svědky. Podle nového rozhodnutí ale stále trvají důvody takzvané útěkové vazby.

Ke stejnému závěru již asi před 14 dny dospěl státní zástupce. Ďuričko tak mohl požádat o propuštění z vazby na kauci. Jako záruku, že se nepokusí uprchnout, nabídl hoteliér tři miliony korun. Žalobci dosud o žádosti nerozhodli. Pokud by jí nevyhověli, zabýval by se jí Obvodní soud pro Prahu 1.

K tragické události došlo v pátek 10. října po autogramiádě a křtu Paroubkovy knihy v pražské restauraci Monarch. Podle kriminalistů se Ďuričko a Kočka dostali do sporu a následně i do potyčky. Ďuričko pak údajně vytáhl zbraň a Kočku mladšího zabil třemi výstřely do hrudi. Ďuričkovi kvůli tomu hrozí deset až patnáct let vězení.

Ďuričko a svědci přišli s odlišnými verzemi popisu incidentu. Ďuričko médiím řekl, že jej Kočka mladší napadl, protože předtím urazil jeho otce, provozovatele Matějské pouti Václava Kočku staršího. Po dvou inkasovaných úderech prý Ďuričko upadl na svou těhotnou přítelkyni. Podle svých slov se bál o život svůj, své přítelkyně i nenarozeného dítěte, vytáhl zbraň a třikrát vystřelil směrem ke Kočkovi mladšímu.

Naopak Kočka starší a další Paroubkův známý, podnikatel Vratislav Šlajer, již dříve řekli, že si nevšimli, že by Kočka mladší Ďuričku napadl.

Výběr redakce

Aktuálně z rubriky Domácí

Očkování i v lékárnách? Praktici se s lékárníky na přínosu neshodnou

Zájem o očkování proti chřipce by podle praktických lékařů nejvíc zvýšilo placení vakcíny z veřejného zdravotního pojištění, změna jejich objednávání a profesionální propagační kampaň. Očkování v lékárnách, které navrhuje ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO), by podle nich významný dopad nemělo. Lékárníci s tím však nesouhlasí, zájem veřejnosti podle nich je. Proti chřipce se každoročně nechává očkovat asi sedm procent populace, seniorů pětina.
před 30 mminutami

VideoSchillerová chtěla EET pro všechny. Výsledek je koaličním kompromisem, přiznala

Ministryně financí Alena Schillerová (ANO) prosazovala „EET pro všechny“, výsledek je podle ní koaličním kompromisem. „Koaliční partneři nebyli fanoušky EET, ale uvědomovali si politickou realitu,“ uvedla šéfka resortu financí s tím, že návrh EET OFF pro nejmenší podnikatele je z dílny Motoristů a SPD. Nejdůležitější je dle Schillerové narovnání podnikatelského prostředí, jelikož zde prý existují dva typy firem – ty, které platí „vše, co mají, a druhé, které se vezou a neplatí“. EET 2.0 podle ní přinese do státní kasy čtrnáct až patnáct miliard korun, řekla v Interview ČT24 moderovaném Danielem Takáčem.
před 1 hhodinou

Pavel přijme kandidáta Motoristů na ministra životního prostředí Červeného

Prezident Petr Pavel se ve čtvrtek ráno setká s kandidátem na ministra životního prostředí Igorem Červeným (Motoristé). Stejně jako při schůzkách s ostatními potenciálními ministry před vznikem vlády Andreje Babiše (ANO) si chce vyslechnout jeho názory. Pavel předpokládá, že Červeného jmenuje v pondělí 23. února. Babišův kabinet by se tím zkompletoval a zaniklo by pověření šéfa diplomacie Petra Macinky (Motoristé), aby řídil i ministerstvo životního prostředí.
před 2 hhodinami

Část evropských zemí pokutuje za kamery v autě, problémem mohou být i aplikace

Palubní kamery v autech jsou v tuzemsku běžná věc, která může pomoci třeba při vyšetřování nehod a dalších incidentů. V zahraničí však řidičům hrozí za kameru a pořizování záznamu vysoké pokuty. Zejména Německo a Rakousko přistupují k jejich používaní přísně. Motoristé mohou zaplatit v přepočtu několik desítek tisíc korun i za používání některých funkcí navigace.
před 11 hhodinami

EET 2.0 se spustí příští rok. Pro nejmenší podnikatele nebude povinná

Stát zavede nový systém evidence tržeb EET 2.0 od ledna příštího roku, nejprve v pilotním režimu, oznámila ve středu ministryně financí Alena Schillerová (ANO). Součástí návrhu bude výjimka EET OFF, určená pro nejmenší podnikatele. Zavedení EET 2.0 si Schillerová vytkla jako jeden ze svých cílů v boji se šedou ekonomikou a s daňovými úniky.
včeraAktualizovánopřed 12 hhodinami

Ústavní soud vyhověl ženě zneužívané otčímem jen částečně, rozsudky nezrušil

Ústavní soud (ÚS) částečně vyhověl stížnosti ženy z Vysočiny, kterou několik let sexuálně zneužíval otčím. Obecné soudy porušily podle ústavních soudců právo stěžovatelky na soudní ochranu, návrh na zrušení rozsudků okresního a krajského soudu však zamítli. Čtyřletý nepodmíněný trest spojený s náhradou nemajetkové újmy 600 tisíc korun je dle soudu sice mírný, ale extrémně nevybočuje do té míry, aby musel ÚS zasáhnout, řekl ve středu při vyhlášení soudce zpravodaj Jan Svatoň.
včeraAktualizovánopřed 13 hhodinami

Metnar chce snížit věkovou hranici trestní odpovědnosti

Ministr vnitra Lubomír Metnar (ANO) je pro snížení věkové hranice trestní odpovědnosti pod současných patnáct let. Zároveň chce zvýšit trestní sazby u trestných činů, kterých se v Česku nejčastěji dopouštějí cizinci, a odstrašit je tím od jejich dalšího páchání, uvedl ve středu. Na tiskové konferenci k prioritám resortu zmínil také personální stabilizaci bezpečnostních sborů či komplexní novelu cizinecké legislativy.
včeraAktualizovánopřed 14 hhodinami

Policie chce v hlavní větvi brněnské bytové kauzy poslat před soud čtyři lidi

Kriminalisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) navrhli obžalovat čtyři lidi v souvislosti s brněnskou bytovou kauzou. Obvinění podle policie manipulovali v letech 2020 až 2022 přidělování městských bytů a nebytových prostor v Brně a přijímali za to úplatky, sdělil České televizi náměstek olomouckého vrchního žalobce Radek Bartoš. Vyšetřovatelé viní dva lidi z účasti na organizované zločinecké skupině, ze zneužití pravomoci úřední osoby a z přijetí úplatku. Další dva lidé pak dle policie s přijetím úplatku pomáhali.
před 16 hhodinami
Načítání...