Celníci odhalili padělky kabelek za 250 milionů

Praha - Celníci v pátek v Praze odhalili padělky značkového zboží, zejména dámských kabelek Louis Vuitton, jejichž originály by na trhu měly hodnotu přes čtvrt miliardy korun. V Praze 4 zadrželi i dva lidi, kteří se zbožím manipulovali. Vzhledem k soustředění takového druhu zboží na jednom místě lze podle mluvčího celníků Jiřího Bartáka předpokládat, že celníci odhalili mezisklad, ze kterého měly padělky putovat k jednotlivým prodejcům.

V meziskladu našli téměř 12 000 kusů padělků, kromě značky Louis Vuitton také značky Burberry. Podle Bartáka jde o dlouhodobě největší množství padělků těchto dvou značek zjištěných na jednom místě. Padělky celníci odhalili při běžné kontrole v blízkosti skladovacího areálu u betonárky ZAPA. Všimli si slabého světla, které prosvítalo u střechy jedné z plechových hal.

„Po vstupu do haly celníci nalezli stovky krabic s padělky a dva muže, kteří s nimi manipulovali,“ uvedl Barták. Následná kontrola obsahu krabic ukázala, že je v nich 7 301 kabelek, 772 toaletních souprav, 1 966 peněženek a 1 301 cestovních tašek padělků značky Louis Vuitton a navíc i 456 padělků kabelek Burberry. „Hodnota stejného množství originálních výrobků by dosáhla 251,6 milionu korun,“ uvedl mluvčí.