Billie Eilish, atentát na Heydricha ve 3D nebo mostecká Severka. Nejsledovanější letošní videa na webu ČT24

Emotivní reportáže, nečekané situace při natáčení, unikátní rozhovory či amatérské záběry. Jaká videa patřila na webu ČT24 v roce 2019 k nejsledovanějším? Zaujala například oprava vlaku Slovenská strela, rekonstrukce útoku na zastupujícího říšského protektora, ale i neobvyklá videa z přírody – jako například souboj kance s medvědem.

Ilustrační snímek
Zdroj: ČT Autor: Ondřej Luks

Unikátní záběry střetu medvěda s divočákem se podařilo natočit začátkem roku v okolí Starých Hamrů v Beskydech. Scénu doplňuje další záběr z Masarykova údolí, kde zhruba o týden dříve medvěd pronásledoval divoké prase korytem říčky.

Video Medvěd vs. divočák. Neobvyklý souboj se udál v Beskydech
video

Amatérské video ukazuje dramatický souboj medvěda s divočákem v Beskydech

Komediální seriál Most!, který s nadsázkou ukázal život v tomto severočeském městě, se stal fenoménem. Z hospody Severka, kde se seriál částečně odehrává, se stala turistická atrakce.

Video Události v regionech (Praha)
video

Dycky Most! Z hospody Severka se stala turistická atrakce

Reportáž pořadu 168 hodin se zabývala situací ve Svitávce, kde se obyvatelé postavili proti tomu, aby v obci fungovaly dva domy chráněného bydlení pro lehce až středně mentálně postižené lidi. Na veřejném projednávání zazněly i takovéto argumenty: „Vy po mně chcete, abych se celý život díval na mentálně postižené lidi.“

Video 168 hodin
video

„Chcete po mně, abych se celý život díval na postižené,“ argumentovali ve Svitávce proti chráněnému bydlení

Režisér Dan Přibáň projel ve svém žlutém trabantu pět kontinentů a poslední výpravu přiblížil v letošním snímku Trabantem tam a zase zpátky. Proslulé auto si lidé mohli prohlédnout i v rámci předpremiéry.

Video Události
video

Trabantem tam a zase zpátky. Režisér Dan Přibáň láká na poslední výpravu

Před sedmasedmdesáti lety provedli Jan Kubiš a Jozef Gabčík v rámci operace Anthropoid atentát na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Tým ČT v čele s reportérem Karlem Rožánkem při této příležitosti připravil unikátní dokument s virtuálním zpracováním atentátu.

Video 90’ ČT24 - Operace Anthropoid – 77 let poté
video

Podívejte se: Rekonstrukce atentátu na Heydricha ve 3D modelu

Fanoušci komiksů se v červnu už počtrnácté sešli na festivalu Crwecon. Ať už v kostýmech po vzoru svých oblíbených postav, nebo v běžném oblečení, mohli zajít na přednášky, účastnit se některého workshopu nebo se setkat s autory.

Video Události v kultuře
video

Do Prahy se sjeli fanoušci komiksu z celé republiky

Na klimatickém summitu v New Yorku vystoupila mladá švédská aktivistka Greta Thunbergová, která v emotivním projevu zkritizovala světové politiky za jejich přístup k ochraně životního prostředí.

Video Zprávy v 16
video

Greta Thunbergová se obula do politiků v OSN: „Umíte mluvit jen o penězích.“

Legendární vlak Slovenská strela v rukou restaurátorů v Hranicích na Přerovsku. Stroj patřil ve své době k technickým zázrakům, trasu mezi Prahou a Bratislavou zvládl před osmdesáti lety za čtyři hodiny.

Video Studio 6
video

Rekonstrukce legendárního vlaku Slovenská strela pokračuje, na koleje se vrátí za rok

Zdroj: ČT24

V liberecké botanické zahradě v létě vykvetl největší leknín světa – Viktorie královská. Semena tamní botanici získali z královské zahrady v Edinburghu. Z pětadvaceti jich ale po dvou letech vyklíčilo jen jediné. Zvláštností je, že první noc má bílý květ, druhou růžový a pak definitivně mizí pod hladinou.

Video lj
video

Zázrak na hladině. V Liberci vykvetl po dvou letech největší leknín světa

Zdroj: ČT24

Poté, co Izrael na podzim zabil v Gaze vysoce postaveného člena teroristické skupiny Islámský džihád, byla na izraelské území vypálena z Gazy řada raket. Sirény hlásící příchod raketového útoku se ozvaly i v jihoizraelském městě Ašdod během živého vstupu zpravodaje ČT Davida Borka.

Video Zprávy ve 12
video

Izraelský raketový poplach v přímém přenosu

Neobvykle teplé počasí uvěznilo desítky ledních medvědů v oblasti poblíž vesnice Ryrkajpij na severu Ruska. Obyvatelé vesnice museli čekat, než se vytvoří silnější led, který umožní zvířatům oblast opustit.

Video Vesnici na severu Ruska obsadili polární medvědi
video

Vesnici na severu Ruska obsadili polární medvědi

Zdroj: EBU

Zpěvačka Billie Eilish představuje idol teenagerů po celém světě. I pražský koncert vyprodala za čtyři minuty. Díky skladbě Bad Guy se stala dokonce první hudebnicí narozenou v novém tisíciletí, která zdolala vrchol americké hitparády. Pro ČT poskytla Billie Eilish rozhovor.

Video billie
video

Rozhovor se zpěvačkou Billie Eilish, která ovládla letošní Grammy

Zdroj: ČT24