TÉMA

Velké kino

Předvolební Zlín: na nové zastupitele čeká rekonstrukce Velkého kina i zimního stadionu

Po čtyřech letech voliči rozhodnou o novém složení zlínského zastupitelstva. Zatímco dosluhující vedení města zacílilo na parkování v centru a opravilo tržiště Pod Kaštany, rekonstrukci Velkého kina se zahájit nepodařilo – a na nové zastupitelstvo čeká i otázka zimního stadionu.
17. 9. 2022|

On-line zásobník projektů pomůže zlínské radnici lépe plánovat investice

Zlínská radnice připravila takzvaný zásobník projektů. Jsou v něm naplánovány projekty města na několik let dopředu i finanční výhled velkých investičních akcí. Patří mezi ně například rekonstrukce zimního stadionu nebo Velkého kina.
10. 2. 2021|

Zlínské kino nebude jen Velké, ale i otevřené a multifunkční. Radní schválili jeho novou podobu

Vítězný projekt na obnovu Velkého kina schválili zlínští radní. Je z dílny pražského architektonického ateliéru re:architekti. Velké kino, které postavila v roce 1932 firma Baťa, je od roku 2016 kvůli problémům se statikou zavřené, město ho chce opravit. Náklady se odhadují na 250 milionů korun, vítězný návrh počítá s asi 270 miliony. Podle zlínského primátora Jiřího Korce (ANO) se však bude návrh možná ještě mírně upravovat.
2. 9. 2020|

Brněnské Kino Art slaví sto let. Po dlouhé rekonstrukci přivítá první diváky

Po více než dvouleté pauze se legendární brněnské Kino Art opět vrátilo do původní funkcionalistické budovy. Termín dokončení její rekonstrukce se několikrát posunoval, ve stěnách bylo více azbestu, než stavební firma počítala, uvnitř pak byla ještě staticky narušená stěna. Rekonstrukce se kvůli tomu prodražila o osm milionů korun.
13. 9. 2019|