TÉMA

Rudolf Schuster

Zeman doufá, že spolupráce se Slovenskem bude pokračovat. Čaputová se těší, že s Pavlem budou hlasem rozumu
Česko a Slovensko k sobě mají blízko, ukazuje se to v různých formách spolupráce, řekla slovenská prezidentka Zuzana Čaputová po setkání s Milošem Zemanem. Ten doufá, že velmi dobrá česko-slovenská spolupráce bude pokračovat i s jeho nástupcem Petrem Pavlem. Zeman oficiální část programu rozlučkové návštěvy Slovenska ve funkci zahájil v úterý dopoledne přehlídkou jednotky čestné stráže ve Vysokých Tatrách. Slavnostní uvítací ceremoniál byl u hotelu u Štrbského plesa ve stejnojmenné turistické lokalitě, kde je Zeman ubytován.
7. 2. 2023, Aktualizováno7. 2. 2023 17:38|
Zeman na konci svého mandátu zavítal na Slovensko. Setkal se s prezidentkou Čaputovou
Neformální večeří se slovenskou kolegyní Zuzanou Čaputovou ve Vysokých Tatrách zahájil v pondělí prezident Miloš Zeman návštěvu Slovenska. Do sousední země zavítal zhruba měsíc před skončením svého druhého prezidentského mandátu.
6. 2. 2023, Aktualizováno6. 2. 2023 20:56|
Profily oceněných: Šéf kontrolorů Kala, byznysmen Plašil, malíř Lhoták či onkolog Petruželka
Řády a medaile udělil nebo propůjčil prezident Miloš Zeman v den 101. výročí vzniku Československa 42 osobnostem. Nejvyšší vyznamenání – Řád bílého lva – dostalo osm lidí: válečný stíhač Emil Boček, bývalý prezident Václav Klaus, bývalý slovenský prezident Rudolf Schuster, in memoriam potom válečný letec Josef Ocelka, odbojář Jaroslav Selner, právník Bohuslav Ečer, podnikatel Jan Antonín Baťa a bývalý vídeňský starosta Helmut Zilk.
28. 10. 2019|
Slovenské prezidentské volby
Bojovník Kováč, levicový Schuster, klidný Gašparovič. Slovenští prezidenti dokázali využít pravomocí naplno
Slováci v následujících týdnech zvolí nového prezidenta, v prvním kole jdou hlasovat 16. března. Sousední země je klasickou parlamentní demokracií s relativně malými pravomocemi hlavy státu, prezidenti však do politického dění často aktivně zasahovali. Michal Kováč vedl s Vladimírem Mečiarem lítý a nakonec i velmi osobní souboj o samotnou podstatu demokracie. Rudolf Schuster se otočil zády ke svému spojenci Mikuláši Dzurindovi a komplikoval jeho pravicové reformy. A Andrej Kiska sehrál důležitou roli v loňské vládní krizi.
6. 3. 2019|