Miliardář zrušil konkurz na přítelkyni. Žen, které s ním chtěly na Měsíc, se přihlásily desetitisíce

Japonský miliardář Jusaku Maezawa způsobil velké zklamání desítkám tisíc žen, které se přihlásily na jeho „inzerát“ s oznámením, že hledá přítelkyni pro svůj plánovaný let kolem Měsíce. Výstřední boháč totiž oznámil, že se od záměru letět s partnerkou rozhodl „z osobních důvodů“ ustoupit. Potenciálních partnerek se mu ozvalo skoro 30 tisíc. 

Video Události
video

Události: Miliardář zrušil konkurz na novou přítelkyni, která by s ním letěla kolem Měsíce

Movitý japonský podnikatel se předloni přihlásil jako první vesmírný turista, který se vydá na oběžnou dráhu kolem Měsíce novou, mohutnou a opětovně využitelnou raketou Starship.  

Maezawa letos v polovině ledna oznámil, že hledá svobodnou ženu starší dvaceti let, která je ochotná soutěžit o možnost být na cestě k Měsíci jeho přítelkyní pro dokumentární pořad vysílaný streamovací službou televize AbemaTV. Cesta je plánovaná na rok 2023. 

Nyní se ale 44letý miliardář „s velkou lítostí“ omluvil, že od tohoto plánu ustupuje.

„Navzdory mému upřímnému a čestnému odhodlání… měla jistá moje část o mé možné účasti smíšené pocity,“ napsal Maezawa na Twitteru.

„Pomyšlení, že 27 722 žen se seriózním úmyslem a s odvahou věnovalo svůj drahocenný čas, aby se přihlásilo, ve mně vyvolává mimořádnou lítost,“ dodal.

Vesmírné plavidlo Starship vyvíjí soukromá americká společnost SpaceX. Její zakladatel a majitel Elon Musk s ním chce nejenom létat k Měsíci, ale například také kolonizovat Mars.