Papež František se zranil v papamobilu, má roztržené obočí

Papež František v neděli ztratil rovnováhu při cestě automobilem v kolumbijské Cartageně. Má podlitinu na tváři a roztržené obočí, jeho stav ale není vážný, oznámil vatikánský mluvčí.

Zraněný papež František
Zdroj: ČTK/AP Autor: Ricardo Mazalan

Zranění si František přivodil při cestě papamobilem, speciálním otevřeným automobilem, který papežovi umožňuje zdravit se s věřícími při cestě kolony. Papež zprvu zranění ignoroval a dále se věnoval lidem, později byl ještě v papamobilu na levém oku ošetřen.

„Dostal jsem ránu, ale jsem v pořádku,“ popsal později František incident po návštěvě útulku chudých ve čtvrti San Francisco. Hlava římskokatolické církve si zranění kolem oka leduje.

Papež kritizoval násilí ve Venezuele

Papež se v neděli vyslovil k situaci ve Venezuele, která se v posledních měsících zmítá v nepokojích. Vlna demonstrací se postavila proti režimu prezidenta Nicoláse Madura. „Modlím se za každou latinskoamerickou zemi a zejména za Venezuelu,“ řekl František.

„Vyzývám k odmítnutí násilí v politickém životě. Pro vážnou krizi je třeba najít řešení,“ konstatoval. Cartagena je poslední papežovou zastávkou v Kolumbii, jejíž čtyřdenní návštěvu v neděli ukončí.