Lidé po celém světě si připomínají princeznu Dianu

Lidé v Británii, ale i na dalších místech po celém světě si připomínají dvacáté výročí úmrtí princezny Diany. Před Kensingtonským palácem, kde matka princů Williama a Harryho dlouho bydlela, se objevily desítky květin, svíček, fotografií a britských vlajek. Diana zemřela po dopravní nehodě v Paříži 31. srpna 1997. Také ve francouzské metropoli se na ni
dnes vzpomínalo.

Už ve středu si v zahradách Kensingtonského paláce připomněli výročí úmrtí své matky princové William a Harry i Williamova manželka Kate. Dnešek stráví podle britského tisku v soukromí.

Po celé Británii se ale bude konat řada veřejných vzpomínkových akcí, mimo jiné v londýnské nemocnici Mildmay Mission Hospital, v níž Diana často navštěvovala lidi s nemocí AIDS.

Video Události
video

Lady Diana: Život pod drobnohledem kamer

Lady Diana: Život pod drobnohledem kamer

Před 20 lety zemřela princezna Diana

Zprávy ve 12: Svět si připomíná princeznu Dianu

Pavel Dvořák z Masarykovy univerzity: Charles neměl při výběru manželky svobodnou volbu

Dianu si lidé připomněli také v Paříži nedaleko tunelu pod Place de l'Alma, místa tragické nehody. Také sem přinášeli květiny, fotografie a vzkazy. S velkou kyticí dorazila také starostka francouzské metropole Anne Hidalgová.

„Byla moderní matkou se silnou osobností a velkým srdcem. Byla také módní ikonou. Opravdu jsem ji velmi milovala,“ řekla Yvette Demiliová, která se přišla památce zesnulé princezny poklonit v Paříži. „Je to, jako by to bylo včera. Stále je v našich srdcích,“ řekla Britka Linda Grantová.