Po rozkliknutí následuje český překlad dopisu. Originální znění i s autentickou nahrávkou je k dispozici zde.
Kuráž od té doby studentům dokonce pomohla do hongkongské Legislativní rady. Až přišly březnové volby nového správce města. Komise složená především z pročínských představitelů dosadila na post Carrie Lamovou. Ve veřejnosti nepříliš oblíbená favoritka Pekingu vešla ve známost paradoxně jako spojka mezi studentskými vůdci a Čínou v krizových týdnech roku 2014.

Nathan Law
Mnozí se ptají, zda jim podobný ideál za toto všechno skutečně stojí – ačkoliv do skutečné demokracie máme stále daleko. Stále víc lidí začíná vnímat autoritářství jako reálnou alternativu, pokud by zajistilo alespoň jistou míru stability.
Nathan Law
Ačkoliv mu hrozilo vězení, nakonec Nathan vyvázl se 120 hodinami veřejně prospěšných prací. Jeho kolega Joshua Wong, další známé jméno protestů, si odnesl 80 hodin.

Hongkong se bouří proti zásahům z Pekingu
Před blížícím se výročím píše českému příteli Josefovi dopis, v němž nastiňuje vizi demokracie v Hongkongu. Odkazuje se na Václava Havla, jehož jméno rezonuje mezi místními intelektuály a studenty. Dopis, který vzbuzuje pozornost hongkongských médií i společnosti, Nathan Law poskytl České televizi.
Možnost k upozornění jim dává i kalendář: blíží se výročí 20 let od návratu města pod čínskou správu. Bývalou britskou kolonii při té příležitosti poprvé navštíví i čínský prezident Si Ťin-pching.

Události: Hongkong po volbách
„1. červenec je dnem, kdy Hongkong poprvé navštíví Si Ťin-pching ve funkci prezidenta. Je to příležitost zorganizovat mohutné občanské nepokoje a dát najevo, že nová generace je připravená bojovat,“ řekl České televizi Joshua Wong.
Podle dohod měla Británie tyto oblasti spravovat 99 let. Po uplynutí této doby v roce 1997 předala Velká Británie Hongkong Číně, a město se tak stalo zvláštní administrativní zónou Čínské lidové republiky se značnou autonomií. Čína se zároveň zavázala, že současný kapitalistický systém zůstane ve městě v nezměněné podobě padesát let, tedy do roku 2047.
Ti žádali, aby si v roce 2017 mohli svého správce vybrat svobodně, což Čína i k ní loajální hongkongský správce Leung Čchun-jing odmítli. Následně statisíce lidí na týdny obsadily ulice Hongkongu a několikrát se střetly s čínskou policií. Symbolem protestů se stal žlutý deštník.