Trump: Deportaci imigrantů jsem myslel vážně, názory neměním

Donald Trump si za svými názory na přistěhovaleckou politiku stojí a své názory nemění. Republikánský kandidát na prezidenta Spojených států to uvedl v rozhovoru pro televizi Fox News. Reagoval tak na slova manažerky své kampaně, která o víkendu zpochybnila jeho záměr vystěhovat 11 milionů ilegálních imigrantů z USA. 

Donald Trump v Michiganu
Zdroj: Reuters Autor: Carlo Allegri

„Neměním své názory. Chceme přijít se skutečně spravedlivou, ale pevnou odpovědí,“ řekl Trump. Šéfka jeho volební kampaně Kellyanne Conwayová přitom v neděli prohlásila, že o „deportační policii“, k jejímuž vytvoření se dříve Trump zavázal, bude zapotřebí teprve rozhodnout.

Trump hlavně během primárek postavil svou kampaň z velké části na boji proti ilegálním přistěhovalcům. Kromě deportací slíbil vybudovat na hranicích s Mexikem ochrannou zeď. Jeho záměry vyvolaly ostrou kritiku z tábora demokratické protikandidátky Hillary Clintonové.

Trump má o své imigrační politice podrobněji mluvit v jednom ze svých příštích projevů. Jeho syn Eric v televizi Fox News potvrdil, že jeho otec názory nemění. O jeho plánech odmítl konkrétně mluvit, zdůraznil ale, že budou „humánní, etické a ohleduplné“. Problém přistěhovalců je podle něj ale nezbytné vyřešit.