Při střelbě u soudu v Michiganu zemřeli tři lidé včetně střelce

Při střelbě v soudní budově v americkém státě Michigan zemřeli dva soudní zřízenci. Zraněn byl jeden policista a několik civilistů. Médiím to řekl místní šerif, podle něhož byl střelec zabit. Podle televize ABC byl pachatelem souzený muž, který se v soudní budově zmocnil zbraně jednoho z členů policejní ostrahy.

Střelba v soudní budově ve městě St. Joseph v Michiganu
Zdroj: ČTK/AP Autor: Chelsea Purgahn

K incidentu došlo v malém městě St. Joseph ležícím zhruba 160 kilometrů východně od Chicaga v sousedním státě Illinois. Muž, který byl převezen k soudu z vazební věznice, se údajně zmocnil zbraně a začal střílet. Podle šerifa Paula Baileyho zabil dva zřízence a poranil jeho kolegu a několik civilistů, načež jej zastřelili policisté. Jak se dostal ke zbrani, není podle šerifa jasné.

Podle guvernéra Ricka Snydera policie uzavřela a zajistila soudní budovu poté, co se uvnitř ozvalo neupřesněné množství výstřelů. Po motivu činu se podle něho dosud pátrá. V jakém stavu jsou zranění rovněž dosud není jasné.

Ke střelbě na strážce pořádku došlo čtyři dny poté, co v Dallasu zemřelo rukou střelce pět policistů v souvislosti s celonárodní vlnou protestů proti údajně rasistickému přístupu policie k černochům.