Během republikánské debaty oslovil diváky seriálový Frank Underwood

Zatímco Donald Trump čelil v televizní debatě republikánských kandidátů na prezidenta USA řadě nepříjemných dotazů, diváci se nestačili divit – v jedné chvíli se totiž na obrazovkách objevila reklama od Netflixu, v níž promlouvá k Američanům prohnaný politik Frank Underwood ze seriálu House of Cards (Dům z karet). Seriál ze zákulisí nejvyšších pater americké politiky je jedním z nejvýraznějších televizních počinů posledních let a od příštího roku jej Česká televize nabídne i místním divákům.

Kevin Spacey jako Frank underwood
Zdroj: Twitter/Netflix

„V Americe nastal nový den. Dnes půjdou lidé do práce, vrátí se ke svým rodinám a budou spát klidněji než dřív. Vše díky jednomu muži, kterým je Frank Underwood,“ uvádí reklama. „Ameriko, teprve jsem začal,“ prohlašuje pak herec Kevin Spacey, který v seriálu ztvárnil Underwooda.

Na webových stránkách FU2016.com Underwood dokonce představuje své vize. „Na zbytečné věci jako patové situace a stagnaci nemám trpělivost. A neměli byste ji mít ani vy. Přidejte se ke mně, vyhrňme rukávy společně,“ vyzývá Spacey, podle něhož je třeba zahodit „tvrdohlavost a malomyslnost a vyslat Washingtonu jasný vzkaz“.

„Jsem Frank Underwood a tohle je moje poselství,“ říká Spacey na závěr spotu. Čtvrtá série House of Cards se natáčí od června. Americká on-line videopůjčovna Netflix nabídne nové díly už 4. března.

ČT získala práva na všechny čtyři série

Česká televize si nedávno přivezla z televizního veletrhu v Cannes práva na všechny čtyři série kultovního seriálu z prostředí nejvyšších pater americké politiky ověnčený několika cenami Emmy a Zlatými glóby.