Mexická královna krásy zatčena s gangstery v autě plném zbraní

Guadalajara - Lauru Zunigovou, třiadvacetiletou úřadující mexickou královnu krásy, zatkla v rámci boje proti narkomafii v úterý tamní policie. V autě, ve kterém cestovala spolu s údajnými členy drogového gangu, byly nalezeny střelné zbraně a munice, informovala agentura AP.

Bezpečnostní jednotky zastavily dvě vozidla na kontrolním stanovišti při výjezdu z města Guadalajera, Zunigová seděla v jednom z nich. Vojáci v autech našli ukryto větší množství zbraní, mimo jiné například dvě automatické pušky AR-15, náboje a několik pistolí ráže devět milimetrů. Policie prý zajistila také 53 300 dolarů (asi jeden milion korun).

Zunigová se letos stala nejkrásnější dívkou severomexického státu Sinaloa. V říjnu pak získala korunku v klání o nejkrásnější Latinoameričanku. V nejdůležitější mexické soutěži krásy nazvané Nuestra Belleza México (Naše kráska Mexiko) skončila třetí a nominovala se tak na mezinárodní Miss International 2009.

Mexické oblasti při hranicích s USA jsou nechvalně proslulé válkami drogových gangů, které si za letošní rok vyžádaly přes 5300 obětí. Vláda v čele s mexickým prezidentem Felipem Calderónem, která se snaží proti narkomafii bojovat, rozmístila v nejnebezpečnějších oblastech téměř 40 000 vojáků a policistů.

Přes severomexické příhraniční oblasti vede nejvýznamnější pašerácká cesta, po níž přes Mexiko do Spojených států ročně přichází na 950 tun kokainu.

Zadržení členové drogového gangu
Zadržení členové drogového gangu
Více fotek
  • Zadržení členové drogového gangu autor: ČT24, zdroj: ČT24 http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/6/594/59383.jpg
  • Nalezené zbraně autor: ČT24, zdroj: ČT24 http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/6/594/59384.jpg