Do vládou spravovaného kulturního střediska byli vpuštěni pouze muži a děti, včetně dívek do deseti let. Kontrolní stanoviště zřízená na ulici a vedoucí k bráně kina střežili organizátoři akce, kteří zajišťovali, aby dovnitř neproklouzla žádná žena. Těm byl na představení vstup přísně zakázán, musely si tedy nechat ujít komedii Manáhí, pojednávající o trampotách jednoho beduína, který se snaží přizpůsobit městskému životu v Dubaji.
Navzdory přísným opatřením událost rozhořčila konzervativce, kteří se shromáždili před vchodem do kulturního střediska a snažili se návštěvníky od představení odradit. Jeden z odpůrců ve snaze promítání zmařit krátce po zahájení filmu začal diváky hlasitě vyzývat, aby neutráceli peníze za takovou dekadentní zábavu, než ho ochranka z prakticky plně obsazeného sálu vyvedla.
V Saúdské Arábii se na filmy kouká doma
Saúdští Arabové filmy sledují převážně doma v televizi, někteří cestují na filmové premiéry do blízkého Bahrajnu. V Saúdské Arábii funguje také spousta videopůjčoven, které nabízejí nejnovější snímky, i když okleštěné o citlivé scény, znázorňující kupříkladu líbání.
V zemi zatím sice nefunguje žádné kino, ale počet filmů saúdskoarabské produkce se v posledních letech zvyšuje a některé z nich se zúčastnily mezinárodních filmových festivalů. Promítání filmu Manáhí, který produkovala společnost vlastněná miliardářským princem Valídem bin Találem, svědčí o kulturním i dalším otvírání se království, jež začalo v roce 2005, kdy se moci ujal Valídův strýc, král Abdalláh.