Na Slovensku se utopil český turista

Košice - V řece Dunajec na severovýchodě Slovenska se utopil český turista poté, co se rozlomil výletní vor. Neštěstí se stalo u obce Červený Kláštor. Náhlá bouřka vyvolala na řece vlny, které vor rozbily o skály. Dalších pět lidí se zranilo.

Po prudké bouřce zaskočily voraře silné vlny. Ty prý začaly s plavidlem nebezpečně házet, proto se veslaři pokoušeli rychle dostat ke břehu. Voda však s vorem nečekaně mrštila o skály, kde se plavidlo rozlomilo. Většina výletníků doplavala ke břehu, další z vody zachránili lidé z jiných vorů a raftových člunů. Pátrání po těle oběti komplikovaly povodně, které region v uplynulých dnech postihly.

„Záchranářům se po poledni podařilo najít tělo 73letého muže už bez známek života,“ řekl Pavol Klabník z hasičského sboru v Prešově. Na voru se podle něj v době neštěstí nacházela skupina 19 českých seniorů z Litvínova a dva voraři. Většina lidí byla starší 60 let.

Řeka Dunajec se nachází na slovensko-polské hranici. Vory, které vyplouvají z Červeného Kláštora, patří k oblíbené turistické atrakci.

/*json*/{"map":{"lat":49.4440216672,"lng":20.3851318359,"zoom":10,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[{"lat":49.391775,"lng":20.405315,"type":"1","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/