Ruská policie šetří Madonninu propagaci homosexuality

Moskva – Petrohradská policie prošetřuje trestní oznámení na americkou zpěvačku Madonnu za propagaci homosexuality mezi mladistvými. Popová hvězda se jí prý dopustila minulý týden během svého koncertu, v němž podpořila práva místních gayů a leseb. Ve své řeči k publiku, ve kterém byli i nezletilí, Madonna vyzvala k vzájemné toleranci a pochopení a k tomu, aby její fanoušci této sexuální menšině vyjádřili „svou lásku“.

„Komunita gayů, homosexuálové, mají stejná práva na důstojný život s respektem a láskou,“ řekla z pódia Madonna.  

V Petrohradě před nedávnem začal platit zákaz propagace homosexuality mezi mladistvými, který svým vystoupením Madonna údajně porušila. Organizátoři Madonnina petrohradského koncertu zase zvažují žalobu na autora zákona Vitalije Milonova, poslance parlamentu za hlavní kremelskou stranu Jednotné Rusko. Pořádající agentura RMI ho chce obvinit z nepovoleného pořizování záznamů na koncertě. Milonov totiž hodlal mapovat, zda jeho zákon americká zpěvačka během vystoupení nepřekročí, a poslal přímo mezi fanoušky své zvědy s kamerami. „Říct lidem, aby k sobě byli navzájem tolerantní, není propaganda. Milonov si jen dělá reklamu na cizí účet,“ řekl serveru Fontanka.ru ředitel RMI Jevgenij Finkelštejn.

Video Telefonát Dany Schmidt
video

Telefonát Dany Schmidt

Zákon zakazující propagaci homosexuality a pedofilie zástupci gayů a leseb, a s nimi i mnozí politici v západní Evropě, kritizují jako diskriminační.