Okolí Tokia zasáhlo silné zemětřesení

Tokio - Nejméně 17 lidí utrpělo zranění při poměrně silném zemětřesení, které dnes ráno místního času zasáhlo japonskou metropoli Tokio. S odvoláním na místní úřady to uvedla japonská veřejnoprávní televizní stanice NHK. Hmotné škody zatím nejsou hlášeny. Zemětřesení o síle 6 stupňů nastalo kolem páté hodiny ranní místního času. Otřesy byly zaznamenány u ostrova Izu Ošima jižně nedaleko Tokia v hloubce 160 kilometrů pod mořem.

Zemětřesení bylo možné pocítit ve velké části Japonska, nejvýrazněji ale v centrální části Tokia. Podle japonské stanice NHK to bylo nejsilnější zemětřesení zaznamenané v japonské metropoli od otřesů, které následovaly po ničivém zemětřesení v březnu 2011 u severovýchodního pobřeží Japonska. Katastrofa doprovázená masivní vlnou tsunami si tehdy vyžádala téměř 19 000 mrtvých a vážně poškodila jadernou elektrárnu Fukušima. Z ní dnes zprávy o škodách či neobvyklé události nepřišly.

NHK uvedla, že někteří lidé se zranili při pádu, když se otřesy ozvaly, mezi zraněnými jsou hlavně starší lidé. Po zemětřesení také došlo ke zpoždění na některých železničních tratích. V zasažených oblastech úřady v rámci prevence omezily rychlost na dálnicích.