Utečte před každodenními starostmi do korun stromů

Naleczów (Polsko) - Nevšední hotel v korunách stromů ve východopolském Naleczówě již získal několik architektonických cen a těší se mimořádné popularitě. Vznikl za finanční pomoci ze Švýcarska na podporu rozvoje netradiční turistiky. Návštěvníci se za splynutím s přírodou a útěkem od ruchu velkoměsta jen hrnou.

Hotelové pokoje schované v korunách stromů poskytují hostům absolutní klid. Některé z nich stojí na vysokých sloupech, jiné jsou přímo zavěšené na kmenech stromů. Podle majitelky naleczowského Hotelu ve stromech (V drzewach) Malgorzaty Fraszkové nesmí host v žádném případě strádat. V dřevěném pokojí najde komfort jako v běžných hotelech. Prioritou jsou ale přírodní materiály a šance zklidnit se. Personál netradičního hotelu je minimální - klade se tady důraz na osobní vztahy i důvěru. Každé ráno najdou hosté u svých dveří snídani. O zbytek se starají sami při výletech do okolí.

Majitelé Hotelu ve stromech tvrdí, že nestojí o davy turistů. Chtějí zachovat intimitu místa, v němž může člověk naplno vnímat přírodu a utéct od starostí běžného života. „Zájem je obrovský, daleko převyšuje naše možnosti. Máme rezervace dlouho dopředu, ale když jsou lidé trpěliví, dostane se na každého,“ říká Fraszková.

Unikátní hotel přitom není nijak levná záležitost. Cena za noc tady začíná v přepočtu na 1 600 korunách a někdy se dostane i na dvojnásobek. Hostů je přesto dost a často se sem i vracejí. „Člověk si plní takové dětské sny - bydlet v domku na stromě. Člověka to na chvíli vrátí do kouzelného světa jeho dětství,“ vysvětluje jedna z návštěvnic.

Video V Polsku mají unikátní hotel ve stromech
video

V Polsku mají unikátní hotel ve stromech

/*json*/{"map":{"lat":51.29386652066358,"lng":22.20425246130752,"zoom":16,"mapTypeId":"hybrid"},"markers":{"0":{"lat":51.2936797661795,"lng":22.204506397247314,"type":"","description":"Hotel ve stromech (W drzewach)"}},"polylines":{},"circles":{},"polygons":{},"rectangles":{}}/*json*/