Pečlivější monitoring JIP či očkovací kampaň mezi seniory, doporučuje možný kandidát na ministra Válek

Současná vládní opatření proti šíření koronaviru jsou dobrá, přidal bych pečlivější monitorování jednotek intenzivní péče či „door to door“ očkovací kampaň mezi seniory, řekl v Událostech, komentářích místopředseda TOP 09 Vlastimil Válek. Ten je jedním z možných kandidátů na ministra zdravotnictví v nové vládě.

Video Události, komentáře
video

Vlastimil Válek v Událostech, komentářích

„Je dobře, že pan ministr (zdravotnictví Adam Vojtěch) upustil od další vlny plošných testování (ve školách), je dobře, že je svolána skupina, která bude debatovat o opatřeních,“ přivítal Válek oznámení, že se má ve čtvrtek sejít Rada vlády pro zdravotní rizika.

„Dále bych navrhoval, abychom daleko pečlivěji monitorovali jednotky intenzivní péče,“ reagoval na otázku, jaká opatření by zavedl, kdyby byl ministrem, respektive kdyby ministerstvo držela koalice SPOLU.

„Pravděpodobně bych doporučil, abychom se zase setkali s praktickými lékaři, protože pokud vím, stále není naplněn ten slib, že by vakcína Pfizer mohla být praktickými lékaři aplikována,“ dodal s tím, že nemá informace o tom, co tomuto opatření brání.

Očkování do kampusů a pro seniory

„Rozhodně bych se setkal s vedením vysokých škol, s rektorem Masarykovy univerzity Martinem Barešem, který je šéf asociace rektorů a navíc lékař, a diskutoval bych s ním, jakým způsobem dostat očkování na vysoké školy, do kampusů,“ pokračoval.

„Bavil bych se pravděpodobně velmi intenzivně o door to door očkovací kampani, co se týče seniorů,“ uzavřel možný budoucí ministr zdravotnictví.

Rozhodnutí o tom, kdo bude šéfem resortu, je ale podle něj na předsedech koaličních stran, on sám „zatím není ve fázi, že by se mohl bavit o nějaké nabídce“. Řekl také, že kvalitních kandidátů je řada.

Celý rozhovor je ve videu v úvodu článku.