Hotel Thermal se po rekonstrukci znovu otevírá, modernizace ale ještě nekončí

Karlovarský hotel Thermal se v pátek 25. června otevře po rozsáhlé rekonstrukci. Její hlavní část stála 580 milionů korun a zahrnovala výměnu technologií, zateplení, modernizaci pokojů i opravu zdevastovaného bazénu. Postupná obnova by ale měla v etapách pokračovat za provozu, řekla ministryně financí Alena Schillerová (za ANO).

Rekonstrukce hotelu Thermal v Karlových Varech
Zdroj: ČTK Autor: Slavomír Kubeš

„Máme plán pokračovat s rekonstrukcí a modernizací hotelu až do roku 2025. Další kroky, které budou následovat, je modernizace kongresových částí. Ty sice v minulosti prošly částečnou modernizací, ale je nutné je přizpůsobit novým technickým podmínkám. Pak plánujeme celou část za recepcí. Čeká nás také okolí, zahrady, přilehlá část kolem hotelu,“ načrtla Schillerová.

Hotel byl kvůli pandemii koronaviru osm měsíců zavřený. Po 25. červnu by se měly otevírat další dvě patra každé dva týdny. Do zahájení Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary na konci srpna by mělo být k dispozici už 189 pokojů a plného stavu, 273 pokojů, by měl Thermal dosáhnout na podzim.

První týden v srpnu by se také měl otevřít rekonstruovaný bazén u hotelu. Také ten prošel celkovou rekonstrukcí. Nově nabídne dvě části – bazén s běžnou ohřívanou vodou a speciální část se stoprocentní vřídelní vodou. V minulosti byla přidávána jen asi z pěti až deseti procent.

Rekonstrukce bazénu hotelu Thermal v Karlových Varech
Zdroj: ČTK
Autor: Slavomír Kubeš

Úspory na energiích

Nejnáročnější na končící rekonstrukci hotelu byly energetické úspory. V hotelu ze 70. let minulého století byla vyměněna všechna okna, plášť hotelu byl zateplen, vyměnily se téměř všechny balkony, technologie se zcela změnila, pokoje budou nově vybavené klimatizací. Vytápění bude nově možné regulovat prakticky po jednotlivých pokojích. Celkově by tak náklady na energie měly klesnout z dosavadních 30 milionů korun na polovinu.

Podle ředitele hotelu Vladimíra Nováka bude návrat do provozu postupný. Rezervace na první dny po otevření jsou v řádech jednotek pokojů. Hotel očekává v letošním roce podobný vývoj jako loni, spoléhá na německou klientelu, ale i hosty z Česka.