V Mimoni se objevila skládka z nadrcených plastů. Případ už řeší policie

Nelegální skládku odpadu objevili v bývalé provozovně dnes už neexistujícího podniku přímo v centru Mimoně na Českolipsku. Starostu města na ni upozornili místní, kterým vadil silný zápach. Policie se začala vznikem skládky zabývat spolu s pracovníky inspektorátu životního prostředí v Liberci.

Video Události v regionech (Praha)
video

Události v regionech: Do Mimoně někdo navezl tuny plastové drti

Hromada nadrcených plastů se ve městě objevila pravděpodobně už koncem března. Odpad sem nejspíš navezlo několik kamionů s polskou poznávací značkou, na problém potom upozornili přímo místní, kterým vadil zápach v nedalekém parku.

„Jedná se o soukromý pozemek, který je volně přístupný, protože se zde nachází i autoopravna, normálně sem zajíždějí lidi, nějací podnikatelé tam mají uskladněné věci,“ přibližuje starosta města Petr Král (ANO).

Skládka z drceného plastu v Mimoni
Zdroj: ČT24

Při pondělní obhlídce zavolal policii, která na místě odebrala vzorky odpadu. Těmi se bude zabývat Česká inspekce životního prostředí. Nechá prověřit případný obsah škodlivin, poté policisté rozhodnou o dalším postupu. Kdyby pracovníci inspektorátu dospěli k závěru, že byl spáchán trestný čin, předají spisovou dokumentaci kriminalistům.

Inspekce životního prostředí se obává, aby se neopakovala situace z roku 2005, kdy do obce Bulovka na Frýdlantsku začaly kamiony navážet převážně německý odpad. Jeho likvidace nakonec trvala jedenáct let a vyšla na osmnáct milionů korun. Polovinu částky zaplatili Němci.