Za únikem plynu v centru Prahy zřejmě stála prasklá součást potrubí

Za čtvrtečním rozsáhlým únikem plynu v centru Prahy stála zřejmě prasklá součást potrubí, oznámil mluvčí Pražské plynárenské Miroslav Vránek. Havárii, kvůli níž bylo ve čtvrtek večer potřeba evakuovat pět set lidí, vyšetřuje policie.

Zásah hasičů v místě úniku plynu
Zdroj: Hasičský záchranný sbor hl. m. Prahy/ Twitter Hasiči Praha

Plyn začal ve čtvrtek před osmou večerní hodinou prudce unikat z výkopu, kde dodavatelská firma vyměňovala potrubí pro společnost Pražská plynárenská distribuce, která patří do koncernu Pražská plynárenská a má na starosti správu vedení plynu. Až po zhruba třech hodinách se podařilo únik zastavit. Podle předběžných informací Pražské plynárenské vznikl únik kvůli prasknutí spojky připojující uzávěr a potrubí.

„Věc šetří policie a zmíněný díl má k dispozici. Konečné závěry v tuto chvíli ještě nemáme,“ doplnil mluvčí Pražské plynárenské Vránek. Policie zatím bližší informace k vyšetřování nezveřejnila.

Kvůli zastavení úniku museli plynaři ve čtvrtek odpojit od dodávek plynu asi dvacítku domů. Poškozená část potrubí je již podle Pražské plynárenské opravena a dodávky jsou postupně obnovovány.

Video Události
video

UDÁLOSTI: Masivní únik plynu v centru Prahy