Lubenečtí už po 20 letech nevěří, že obchvat bude. ŘSD koupilo klíčový pozemek a může začít

Výstavba dálnice D6 z Prahy do Karlových Varů může pokračovat, Ředitelství silnic a dálnic vykoupilo poslední pozemek potřebný pro obchvat Lubence. Těžká technika tam v současnosti dokončuje opravy zhruba kilometrového úseku staré silnice, do stavby obchvatu by se měli dělníci pustit letos na podzim.

Video Události v regionech (Praha)
video

Obchvat Lubence může začít, ŘSD koupilo pozemek

„Starší občané už to ani neberou vážně. Dělali si legraci, že obchvat nikdy nebude,“ říká k dvacetiletému čekání obyvatel na obchvat starosta Lubence Jiří Chaloupecký. Vykoupit poslední nezbytný pozemek od cizince trvalo ŘSD dva roky, stavba nyní může začít.

Mezinárodní komunikace spojující Karlovy Vary s metropolí vede středem Lubence. Denně projedou obcí tisíce aut. Stará silnice je přetížená, silničáři ji musí často opravovat, u Karlových Varů dochází k vážným autonehodám.

Časté nehody tlačí na rychlé pokračování stavby dálnice

Jen letos na karlovarské části hasiči pomáhali přibližně u pěti vážných dopravních nehod. Většinou tady jde o kolize ve velké rychlosti. Krajští politici, bezpečnostní experti i záchranáři se snaží prosadit co nejrychlejší stavbu bezpečné dálnice.

Obchvat Lubence zařadila vláda mezi nejvýznamnější stavby, dále k nim patří například novostavba deseti kilometrů dálnice D1 mezi Říkovicemi a Přerovem, obchvat Řevničova na dálnici D6 nebo dva úseky D11 z Hradce Králové do Smiřic a dále do Jaroměře.