Tramvaj po nehodě vykolejila a odjela až k chodníku. Nabourala zaparkovaná auta

U brněnského krajského soudu se srazila tramvaj s osobním autem. Po nárazu vykolejila a nabourala i do zaparkovaných aut stojících na okraji Rooseveltovy ulice. Při srážce se nikdo nezranil, ale škoda byla vyčíslena na necelých šest milionů korun.

Tramvaj poškodila pět zaparkovaných aut
Zdroj: Drážní inspekce

Před polednem se podařilo Dopravnímu podniku města Brna dostat tramvaj zpátky na koleje a odvést do depa na kontrolu. Podle provozního ředitele dopravního podniku Jana Seitla tramvaji pravděpodobně nedal přednost řidič vyjíždějící z Dvořákovy ulice. Vyčíslená škoda je z necelého milionů na tramvaji a dalších pět na pěti zaparkovaných autech, do kterých tramvaj narazila. 

K nehodě došlo po desátého hodině dopoledne a zkomplikovala provoz linek 1, 9 a 11. Od té doby musely linky 1,9 a 11, které projíždějí ulicí, využívat dvě hodiny objízdné trasy. 

Video Nehoda tramvaje z pohledu iReportéra Víta Vaňka
video

Nehoda tramvaje z pohledu iReportéra Víta Vaňka

Linka 1 jela ve směru do Řečkovic z Nových sadů odklonem přes náměstí Svobody. Linka 9 jela ve směru do Lesné přes Hlavní nádraží a náměstí Svobody, ve směru do Juliánova z Moravského náměstí ulicí Rooseveltovou. Linka 11 pak ve směru do Bystrce z Malinovského náměstí přes Hlavní nádraží a náměstí Svobody.