Rozhodnuto – Praha 7 koupí za 90 milionů nové sídlo radnice

Praha 7 koupí za více než 90 milionů korun administrativní budovu v ulici U Průhonu 38, v níž bude nové sídlo radnice. Na doporučení komise o tom na pondělním mimořádném jednání rozhodlo zastupitelstvo. Opozice postup radních kritizuje, budí podle ní nedůvěru.

Budova v ulici U Průhonu, kde má být nová radnice Prahy 7
Zdroj: ČTK Autor: Michal Kamaryt

Radní kvůli výběru sídla vypsali soutěž, do které se přihlásili tři zájemci. Vybraná budova je ze všech nabídnutých možností nejlevnější. Její oprava podle starosty Jana Čižinského vyjde zhruba na 100 milionů korun.

Zastupitelstvo dalo domu přednost před jinou administrativní budovou ve stejné ulici, za kterou majitel žádal 185 milionů a jejíž oprava by stála také 100 milionů. Výběrem neprošla ani už dříve zvažovaná stavba v Argentinské ulici 38 za 335 milionů korun, která podle posudků potřebuje rekonstrukci za 350 milionů korun.

Současné sídlo, kterým je palác bývalé Dělnické úrazové pojišťovny na nábřeží Kapitána Jaroše ve vlastnictví státu, má Praha 7 pronajaté do roku 2019. Úředníci by se podle starosty mohli přestěhovat do dvou let. Ministerstvo financí, které budovu vlastní, na stěhování tlačí.

Stěhování řeší politici řadu let. Výběr sídla provázela řada peripetií. Někdejší opozice vinila radní z toho, že chystají předraženou investici. Původně totiž měla radnice stát miliardu. Referendum o radnici se v Praze 7 uskutečnilo v lednu 2013 na základě rozhodnutí Nejvyššího správního soudu (NSS).