Policie stíhá zdravotní sestry, které vyměnily opilému řidiči vzorky krve

Nový Jičín - Novojičínská policie stíhá dvě zdravotní sestry za nadržování. Jsou podezřelé, že manipulovaly s krví opilého řidiče. Hrozí jim až čtyři roky vězení. Dopravní policisté zjistili u řidiče při dechové zkoušce více než jedno promile alkoholu a poslali ho na vyšetření krve. Výsledek analýzy, který obdrželi, však byl negativní.
Dechová zkouška
Zdroj: ČT24 Autor: ČT24

Novojičínští policisté přistihli letos v únoru při kontrole třiačtyřicetiletého řidiče opilého. Opakovaná dechová zkouška potvrdila alkohol. Policisté proto vyzvali řidiče k lékařskému vyšetření a odběru krve. Řidič se mu podrobil. Podle výsledků analýzy, kterou poté obdrželi, však byl řidič zcela střízlivý.

„Na základě tohoto zcela rozporného zkoumání vyvstalo podezření, že s krví někdo manipuloval a snažil se tak kontrolovaného řidiče ochránit před postihem za řízení v opilosti,“ uvedl mluvčí novojičínské policie Petr Gřes.

Vyšetřování přivedlo policisty ke dvěma zdravotním sestrám. „Oběma ženám ve věku 41 a 46 let vyšetřovatel sdělil obvinění z přečinu nadržování, za který jim hrozí až čtyřleté vězení,“ potvrdil Gřes. Postih hrozí také řidiči, kterému se zřejmě snažily pomoci. „Jeho jednání bude projednávat příslušný správní orgán,“ doplnil policista. Další podrobnosti policie odmítla sdělit. Podle Gřese jde o zcela ojedinělý případ.