Dva týdny před festivalem se ve Varech téměř není kde ubytovat

Dva týdny před zahájením jubilejního padesátého ročníku Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech už nabízejí místní hotely a ubytovny poslední volná místa. Provozovatelé a hoteliéři potvrzují zvýšený zájem oproti ostatním rokům, plno je v jejich domech především v prvních dnech festivalu.

Nejžádanější ubytování představují internátní jednoduše zařízené pokoje se společnými sprchami a toaletami na chodbě. Rozhodující pro návštěvníky bývá především cena a v tomto případě se pohybuje taxa za noc kolem tisícikoruny za třílůžkový pokoj. Plno ale mají už i povětšinou dražší hotely s cenami okolo dvou tisíc korun za dvoulůžkový pokoj. Horentní zájem o ubytování mají zákazníci hlavně o první dny festivalu, začátek totiž vychází na prodloužený víkend.

„Taková ta střední třída už je plná. Každoročně ale také nabízíme možnost last-minute ubytování v průběhu festivalu za snížené ceny. A vždycky se něco najde,“ poukazuje na záložní variantu zástupkyně ubytovací agentury festivalu Petra Kučerová.

Video Karlovy Vary se připravují na jubilejní filmový festival
video

Karlovy Vary se připravují na jubilejní filmový festival

A již tradiční místo pro ubytování během karlovarské filmové přehlídky představuje stanové městečko na koupališti Rolava, které nabízí prakticky neomezenou kapacitu pro lidi s vlastním stanem. Za noc tu festivalový divák zaplatí 80 korun.

Ředitel ČOI Plzeň Jan Řezáč k nejčastějším nešvarům na straně poskytovatelů ubytování:

„Diskriminace či dvojí ceny, nebo chybné účtování, chybí v hotelu ceník nebo je tam ceník pouze v eurech.“