Uzavřená místnost pro relaxaci, světelné efekty, tlumená uklidňující hudba - to vše pomáhá navodit mentálně postiženým dětem pocit bezpečí. Senzomotorická místnost je jednou z mála v kraji. Martina Košťálová z občanského sdružení handicapovaných dětí ve Strakonicích vysvětluje: „Pomocí této terapie zklidníme agresivní nebo hyperaktivní klienty.“
Unikátní terapie v takzvaném snoezelenu pochází z Holandska a učí postižené vnímat své pocity. Zařízení ve Strakonicích vzniklo v polovině září v prostorách speciální základní a mateřské školy. Kromě dětí ho využívají také další klienti z celého kraje. Ředitelka speciální základní a mateřské školy Eva Vácová vypočítává: „Chodí sem klienti speciálně pedagogických center ze čtyř okresů, z Prachatic, Písku, Tábora a Strakonic, a také dospělí mentálně postižení.“
Vodní lůžko, masážní pomůcky i světélkující předměty pomáhají klientům vnímat všemi smysly a pojmenovávat své pocity. Vybavení snoezelenu přišlo na 150 tisíc korun. Zaplatily ho fondy Evropské unie a Jihočeský kraj. Ten podobné projekty pro postižené děti vítá. Náměstek hejtmana Jihočeského kraje Vladimír Pavelka uzavírá: „Každá maličkost, která jim prospěje, která jim udělá radost nebo je povzbudí, je pro ně dobrá.“
Projekt má jediný cíl - zvýšit kvalitu života a rozvoj osobnosti dětí i dospělých s mentálním postižením.