Slunce přilákalo do Krkonoš stovky lyžařů, Mísečky jedou dál

Špindlerův Mlýn - Jasné slunečné počasí přilákalo dnes do areálu Horní Mísečky v Krkonoších kolem 600 lyžařů. Proti sobotě byl zájem více než dvojnásobný. Asi 30 lidí lyžovalo také na špindlerovské sjezdovce Stoh, kde však sezona kvůli rychlému úbytku sněhu dnes skončila. V Mísečkách ve výšce 1260 metrů je stále kolem 80 centimetrů sněhu a tamní vlekaři počítají s provozem do 4. května. Jinde v Krkonoších vleky nejedou.

„Zájem lidí byl dnes obrovský. Obě parkoviště byla plná a u vleků se tvořily malé fronty,“ řekl šéf mísečských vleků Zdeněk Spilka. Nejkvalitnější lyžování bylo ráno, protože sníh byl po nočním mrazu ztuhlý. Běžkaři mají v Mísečkách upravené tratě pět a sedm kilometrů. Provoz vleků je denně od od 08:00 do 14:00 a lyžaři se k nim dostanou po silnici od Jilemnice.

Na sjezdovce Stoh dnes zbývalo asi 25 centimetrů sněhu a bylo na ní mnoho vytátých míst. „Letošní sezona byla na Stohu nejdelší v historii. Lyžovalo se u nás 161 dní,“ zhodnotil sezonu vedoucí vleku Pavel Šarkezi.

Na hřebenech Krkonoš leží asi dva metry sněhu. Horská služba turisty upozorňuje na druhý stupeň lavinového nebezpečí z pětibodové škály.