Policie podepsala ve spolupráci s Plzní tzv. koordinační dohodu

Plzeň - Stvrzením smlouvy, kterou podepsala policie ve spolupráci s městem Plzeň, odstartovala další etapa reformy naší policie. Její priority v západočeské metropoli představili ministr vnitra Ivan Langer a policejní prezident Oldřich Martinů. Koordinační dohoda jasně stanovuje pravidla spolupráce mezi policií a samosprávami. Plzeň je vůbec první město, kde se společný projekt podařil zrealizovat.

Ministr vnitra Ivan Langer věří, že koordinační dohodu přijmou i další města. Jak podotkl policejní prezident Oldřich Martinů, spolupráce se samosprávou je pro policii klíčová. Koordinační dohodu schválilo na zasedání zastupitelstvo města Plzeň a ještě odpoledne ji podepsal primátor a krajský policejní ředitel.

Důležitost projektu potvrdil i plzeňský primátor Pavel Rödl. V rámci koordinační dohody už v Plzni odstartoval i první projekt - tzv. Bezpečné město. Jednotlivé městské obvody jsou teď rozděleny na policejní okrsky. Člen Rady města Plzně pro oblast bezpečnosti Karel Paleček informoval, že město bude rozděleno přibližně na 60 okrsků.

Každý okrsek má na starosti jeden strážník, jeden policista a zastupitel. Lidé tak budou přesně vědět, na koho se při řešení problémů obrátit. Plzeňská radnice k projektu zřídila i speciální informační portál.