Liberec: Dobrovolníci se sešli kvůli MS v lyžování

Liberec - V Liberci se poprvé sešli dobrovolníci, kteří budou za dva a půl roku pomáhat při organizaci MS v klasických lyžařských disciplínách. Bez jejich pomoci by se pořadatelé šampionátu neobešli.

Organizační výbor šampionátu počítá s pomocí 1700 dobrovolníků. Zatím se jich přihlásilo necelých 1500. Jsou to lidé hlavně z Liberce. Početnou skupinu ale tvoří také zahraniční zájemci. Nábor stále probíhá. ”V týmu je možné mít i více než tři tisíce členů, ale pak budeme vybírat ty, které budeme nejvíce potřebovat,” říká manažerka Teamu Liberec 2009 Markéta Lukešová.

”Tyto světové podniky se prakticky bez dobrovolníků neobejdou, protože musí zajišťovat součinnost celého organizačního štábu, logistiky, diváků, dopravy a všeho nezbytného, co s organizací souvisí,” dodává prezident organizačního výboru MS 2009 Roman Kumpošt.

Na první schůzce Teamu Liberec 2009 začalo rozdělování dobrovolníků do jednotlivých sekcí podle konkrétních znalostí. Přítomní se také seznámili s celou koncepcí. Na setkání nechyběl ani nejstarší z přihlášených, 71letý Luděk Wagner z Lomnice nad Popelkou. ”Dělal jsem 18 let ředitele závodu, pořád se věnuji skokanské části a severské kombinaci,” říká nejstarší dobrovolník. Nejmladšímu je pro změnu 14 let.

Liberec bude hostit šampionát v klasických lyžařských disciplínách od 18. února do 1. března 2009. Pořadatelé očekávají, že do města pod Ještědem přijede více než tři sta tisíc návštěvníků.