Podvody s pozemky poškodily řadu rodin

Karlovy Vary - Lidi, kteří v Ostrově na Karlovarsku složili statisíce korun jako zálohy za stavební pozemky, mají podezření, že naletěli podvodníkům. Na zasíťované parcely marně čekají již od prosince. Místo nich se teď bezmocně dívají pouze na pole porostlé pampeliškami. A vrácení peněz jim stavební firma slibuje taky už přes čtvrt roku.

Poškozený Martin Fabry z Ostrova ukazuje rozkvetlé louky, na nichž měly v tuto dobu již být zasíťované parcely pro výstavbu rodinných domků. Kromě sítí zde byla naplánovaná i místní komunikace. Jako zálohu na stavební pozemek převedl Martin Fabry na účet soukromé společnosti téměř sedm set tisíc korun. Teď nemá peníze ani pozemek. Podle dohody ho přitom měla soukromá společnost připravit na stavbu domu do konce loňského roku. „Oni ty pozemky, které měly být v jejich majetku a na něž vybraly zálohy, potom převedli na jinou firmu,“ uvádí poškozený. 

Podle Martina Fabryho se firma brání tím, že přípravu pozemků zkomplikovala radnice. Starosta vysvětluje, že kolem stavebních parcel povede silnice a zástupci soukromé společnosti o tom věděli. „Do té doby, než bude zřejmé, jak se bude vyvíjet městský dopravní okruh, tak nejsme schopni garantovat jakékoliv termíny výstavby v této části města,“ říká starosta Ostrova Jan Bureš. „Zde se jedná o čítankovou ukázku podvodu,“ dodává k případu nezávislý advokát Martin Tocik. 

Video Reportáž Antonína Bruštíka
video

Reportáž Antonína Bruštíka

Podle Martina Fabriho stejný problém jako on řeší nejméně dalších sedm rodin. Reakci majitelů stavební firmy se České televizi získat nepodařilo. Případ, který skončí u soudu, už řeší právníci.  Navíc chtějí rozzlobení lidé ještě tento měsíc na jednatele stavební společnosti podat trestní oznámení.

/*json*/{"map":{"lat":50.305939,"lng":12.939443,"zoom":10,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[{"lat":50.305939,"lng":12.939443,"type":"1","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/