Budějovická záchytka praská ve švech

České Budějovice – Dnešní noc potvrdila, že z pátku na sobotu mají pracovníci jediné jihočeské záchytky v Českých Budějovicích nejvíc práce. Zaplněno bylo šest ze sedmi míst. Úplně prázdná bývá záchytka v Českých Budějovicích jen mezi desátou hodinou dopoledne a druhou odpoledne.

Stále častěji se stává strážníkům i policistům, že jejich klienta budějovická záchytka nepřijme. „V případě, že mají plno, zkoušíme nejbližší záchytnou stanici v Jihlavě a jednou byl případ, že jsme jeli až do Příbrami,“ uvedl Pavel Šimek z Městské policie Tábor.

Právě Tábor spolu s Českými Budějovicemi plní záchytku nejvíc. Od začátku roku tam jeli strážníci s nadměrně opilým a často i agresivním člověkem už devětkrát. Včera například už v poledne odváželi asi třicetiletého muže. Náměstkyně hejtmana Jihočeského kraje Ivana Stráská (ČSSD) sdělila, že kraj o navýšení kapacity neuvažoval. Služba je prý extrémně nákladná.

Video Reportáž Kristiny Vrkočové
video

Reportáž Kristiny Vrkočové

Většina klientů poplatek za pobyt na záchytce nezaplatí a vymáhání dluhu je neúspěšné. Minulý rok přesáhl už půl druhého milionu a o moc menší nebyl ani v předchozích letech.