Nesouhlas s demolicí a plánovanou přestavbou domu vyslovil třeba děkan Filozofické fakulty UK Michal Stehlík, přední historik umění Jan Royt nebo významný architekt Ladislav Lábus. Prezident českého komitétu Mezinárodní rady pro památky a sídla (ICOMOS) Jan Štulc vyjádřil „znepokojení nad postupující erozí významných pražských památek“. Po necelé hodině se lidé přesunuli z Václavského náměstí k torzu budovy bývalé Akciové tiskárny v Opletalově ulici, kde symbolicky umístili zapálené svíčky.
Richard Biegel, jednatel Klubu Za starou Prahu
„Dům stojí v památkové rezervaci chráněné organizací UNESCO, a měl by tedy být pod nejpřísnější památkovou ochranou. Jak se ale ukázalo, v Praze památková rezervace ani UNESCO nic neznamenají.“

Vstup Terezy Kručinské
Vstup Terezy Kručinské
UvR 18:00, 7.6.2011
Reportáž o budově na Václavském náměstí
Kauza podle jednatele Klubu Za starou Prahu Richarda Biegela do budoucna otevírá cestu dalším demolicím. „Bojím se, že zbouráním tohoto domu budou prolomeny limity developerské těžby v památkové rezervaci,“ doplnil. Podle Biegela se k protestu, který na internetu organizuje Klub Za starou Prahu, k dnešnímu dni připojilo už deset tisíc lidí. Ministr Besser své rozhodnutí zdůvodnil tím, že chtěl respektovat doporučení resortní rozkladové komise, která navrhla umožnit demolici nárožního domu, dvorní části hotelu a torza bývalé Akciové tiskárny, jejíž fasáda zůstane zachována. Verdikt ministra je ale konečný a nelze se proti němu odvolat. Investor nyní musí požádat stavební úřad Prahy 1 o demoliční výměr. Zda jej dostane, není zatím jisté.