Vary omezí dopravu na příjezdu do centra od Prahy

Karlovy Vary – Necelý rok budou v Karlových Varech opravovat kritický úsek silnice podél řeky Ohře. Kvůli špatně odvedené práci a podloží je na místě už několik let zvlněná silnice, která může poškodit i podvozky aut. Drahomířino a Mattoniho nábřeží navíc lemují stará a přetrhaná svodidla a díry na silnici i chodnících.

Silnice, která je hlavní příjezdovou trasou do centra od Prahy, vede po měkkém podloží, které nevydrží současný nápor dopravy, jak říká mluvčí Magistrátu města Karlovy Vary Jan Kopál. Město chce proto co nejdřív začít s rekonstrukcí. Opravena má být nejen silnice, ale i chodníky a přilehlé okolí. Primátor Karlových Varů Petr Kulhánek (KOA) informoval, že celková hodnota investice bude činit zhruba 40 milionů korun.

Úpravy se budou týkat zhruba kilometrového úseku podél řeky Ohře. Řidiče a místní obyvatele tak následující rok čekají výrazná omezení a objížďky. O projekt se zajímali i příznivci cyklistiky. Chtějí, aby tu radnice vybudovala cyklopruhy na obou stranách silnice. Město ale postaví jen jeden obousměrný. Radnice teď na revitalizaci nábřeží vypíše výběrové řízení. Práce by měly být hotové na podzim příštího roku.

Video Reportáž Marka Štětiny
video

Reportáž Marka Štětiny