Závady na podvozku odstavily další dvě soupravy Siemens

Praha - Už šest souprav od firmy Siemens, které jezdí v pražském metru, je mimo provoz. Na vině jsou podle informací deníku E15 opět praskliny na podvozcích. Na lince C jezdí celkem 53 těchto souprav, mimo provoz jich nyní je víc než desetina. Poprvé se zprávy o problémech objevily na konci září, kdy depo nemohly opustit čtyři vlaky.

Poslední kusy souprav ze zakázky za 11 miliard od firmy Siemens dostal pražský Dopravní podnik teprve loni v červnu. V září vyšlo najevo, že na podvozcích se objevují praskliny, poškozené vagony byly původně zařazené v různých soupravách, dohromady vydaly na čtyři zcela neprovozovatelné. „Máme zjištěno, že jde o praskliny na podvozcích, které dodává firma Bombardier, komunikujeme s ní a hledáme řešení, jak tyto podvozky nahradit,“ uvedl tehdy mluvčí Siemensu Pavel Kaidl.

Video Další vadné podvozky metra
video

Další vadné podvozky metra

Počet odstavených souprav se nyní rozrostl na šest. Podle drážního úřadu, který nařídil čatější kontroly, se praskliny objevují nahodile u vozů různého stáří bez ohledu na najeté kilometry. Objevují se také spekulace, že až v polovině případů nebude možná oprava a dopravnímu podniku hrozí, že se jeho investice prodraží. Ve špičce pražský dopravní podnik potřebuje 43 souprav, v současnosti tak má k dispozici pouze čtyři náhradní.