Požár v Jedovnicích zahubil muže

Jedovnice (Blanensko) – Mezi plameny ve svém vlastním domě zahynul ve čtvrtek večer osmašedesátiletý muž. V domě v Jedovnicích na Blanensku zasahovali hasiči, o požáru se však podle všeho dozvěděli velmi pozdě. Oheň tak vyhasl sám, když v uzavřených prostorách, kde hořelo, došel kyslík. Ve dvoutisícových Jedovnicích je to už druhá mimořádná událost za týden, minulý čtvrtek přepadli rodinu žijící v místním domě lupiči.

Co se ve vyhořelém domě vlastně stalo, hasiči zatím zjišťují. Na místo vyjeli poté, co jim sousedé ohlásili domnělý výbuch kamen. Když hasiči do Jedovnic dorazili, v domě nehořelo. Záhy ale zjistili, že je tomu tak zřejmě proto, že už nemá co hořet. Na zemi v jednom z pokojů nalezli ležícího majitele domu, přivolaný lékař už mohl pouze konstatovat smrt. Muž se zřejmě udusil zplodinami.

Průzkum domu hasičům naznačil, že se oheň rozšířil od krabice s vysavačem ve vstupní chodbě domku. Snímky z termokamery potvrdily, že požár vypukl dlouho předtím, než byli hasiči přivoláni. Jak se ale krabice ocitla v plamenech, není zřejmé.

Tragický požár vypukl rovný týden poté, co skupina maskovaných lupičů přepadla rodinu žijící v jiném jedovnickém domě. Obyvatele domu lupiči svázali a okradli o statisíce korun.