Po srážce s nákladním autem skončil vlak pod náspem, 5 lidí je zraněno

Velké Pavlovice (Břeclavsko) – Lehká a střední poranění utrpěli cestující v osobním vlaku, před který na přejezdu u Velkých Pavlovic na Břeclavsku vjelo nákladní auto. Motorový vůz při nehodě vykolejil, naklonil se a překřížil trať. Z 25 cestujících utrpěli zranění tři, zraněn je také strojvedoucí i řidič automobilu. Kvůli nehodě byl na pět hodin přerušen provoz na trati mezi Kobylím a Zaječím.

Nehoda se stala před osmou hodinou ráno, vlak mířil po lokální trati z Hodonína přes Čejč do Zaječí. Na velkopavlovickém přejezdu, který je chráněn výstražnými světly, vjelo před motorák nákladní auto značky Iveco. Následky jsou vážné – zraněno je pět lidí, většinou lehce, strojvedoucí i řidič nákladního auta však museli být převezeni do nemocnice. Motorový vůz skončil po havárii nakloněn napříč přes trať, automobil je zničen.

Vlak zůstal ležet pod náspem celé dopoledne – od osmi hodin, kdy se nehoda stala, až do dvanácti, kdy na místo dorazil nehodový vlak a vrátil vůz na trať. Poté železničáři opravili i trať, a tak mohl být po jedné odpoledne obnoven provoz.

Video Vstup Hedviky Dědkové
video

Vstup Hedviky Dědkové

Příčinu nehody zatím zjišťují vyšetřovatelé. Podle předběžných závěrů drážních inspektorů byla výstražná světla na přejezdu v provozu, totéž potvrdili i svědci. Vyšetřovatelé se proto zaměřili na řidiče, který pravděpodobně vjel na přejezd, aniž by se rozhlédl, jak mu ukládá zákon, a navíc ignoroval výstražná světla. Hrozí mu proto obvinění z obecného ohrožení.

Mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal uvedl, že při nehodě vznikla škoda 1,87 milionu korun. Zhruba milion bude stát oprava vlaku, půlmilionová škoda je na trati, přes 300 tisíc činí škoda na automobilu.

Nehoda na přejezdu
Nehoda na přejezdu
Více fotek
  • Nehoda na přejezdu zdroj: Drážní inspekce http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/34/3357/335676.jpg
  • Srážka osobního vlaku a nákladního auta ve Velkých Pavlovicích zdroj: Drážní inspekce http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/34/3357/335675.jpg
  • Havarované nákladní auto zdroj: Drážní inspekce http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/34/3357/335677.jpg
  • Nehoda vlaku zdroj: Drážní inspekce http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/34/3357/335674.jpg